Domowy sposób na szczęście, czyli odprężająca kąpiel krok po kroku

0
707
źródło: pixabay.com

A gdyby tak na chwile przestać się przejmować zdrowiem (zarówno tym fizycznym jak i psychicznym) i tym co możemy dla niego zrobić, a zafundować sobie wspaniałą relaksację w wannie, wśród piany, płatków róży, cudownych zapachów, nastrojowej muzyki i blasku świec? Nie łatwo jednak znaleźć na to czas, zwłaszcza kiedy ma się pracę, obowiązki domowe i małe dzieci. Ale czasem naprawdę warto mieć chwilę dla siebie, wcale nie wychodząc z domu, a wręcz przeciwnie, chowając się w czterech ścianach łazienki i w otchłani wanny. 

Zobacz co możesz zrobić, by twoja kąpiel, była prawdziwym lekarstwem na wszystko!

Piana 
Zapewni nam udane łazienkowe piana party. Jak ją zrobić? Najlepsze będą pieniące się płyny do kąpieli, o naszym ulubionym zapachu. Dla zrelaksowania się świetna jest lawenda, natomiast nieco bardziej energetyzująca – pomarańcza. Nakrętkę płynu dobrze wlać już na samym początku do wanny, wtedy najbardziej się spieni. Alternatywą płynu do kąpieli są kostki musujące. Ostatnio nawet popularne bywają kulki musujące z niespodzianką. Wrzucona do ciepłej wody kulka rozpuszcza się, tworząc pianę.

źródło: pixabay.com

Płatki suszonej róży

Jeżeli dostajesz czasem róże, nie wyrzucaj ich, ale zasusz ich płatki. Wtedy, kiedy tylko najdzie cię ochota na luksusową kąpiel, możesz kilka płatków wrzucić do wanny. Po pierwsze ślicznie wygląda, gdy twoją skórę spowijają płatki róż, po drugie taka róża wytwarza też śliczny zapach. Natomiast po trzecie, właściwości zawarte w płatkach róży, bardzo pozytywnie wpływają na skórę. Zamiast róży możesz zafundować sobie kąpiel z udziałem innych aromatycznych roślin: suszonych fiołków, lawendy, czy choćby plasterków pomarańczy. 🙂

źródło: pixabay.com

Nastrojowa muzyka

Możesz zadbać też o nastrojową muzykę, którą puścisz podczas kąpieli. Może to być klasyka, jazz, rockowe ballady, a jeśli cię to relaksuje – nawet mocniejsze brzmienie. Ważne, by słuchać muzyki, która w pełni sprawia nam przyjemność, a nie zmuszać się do jakiejś, której w rzeczywistości nie lubimy, ale jest powszechnie zalecana.

źródło: pixabay.com

Tajemnicze oświetlenie

Doskonale spiszą się tutaj zapachowe świeczki, które nie tylko zapewnią nam nastrojowe światło, ale i przyjemny zapach. Jednak jeżeli nie chcemy się bawić w świeczki, gdyż bardziej niż zrelaksujemy się, będziemy się stresować, by czegoś nie podpalić, możemy skusić się na nawet niewielką, miejscową, biurową lampkę. Nasz mózg zupełnie inaczej odpoczywa w półmroku niż w jasnym świetle. I jeżeli już fundujemy sobie czas dla siebie, warto zadbać nawet o takie najmniejsze detale.

Pełna relaksacja

Podczas takiej relaksującej kąpieli oczywiście można czytać książkę, słuchać muzyki, bądź rozmyślać o życiu. Ale aby w pełni się odprężyć, dobrze jest  skupić się na doznaniu „tu i teraz”. Nie wykraczać w przyszłość i nie wracać do przeszłości. Na początek pomaga powstarzanie w kółko jednego zdania np. „jest mi dobrze”, „jest ciepła woda”, „rozpływam się”, i wiele innych według własnej inwencji twórczej.  Skupienie się na chwili pomaga wyciągnąć z niej jak najwięcej rozkoszy.

źródło: pixabay.com

Jeżeli wciąż nie wiesz, dlaczego powinieneś się od czasu do czasu relaksować, przeczytaj o tym jak szkodliwy może być pośpiech!

Taka luksusowa kąpiel zrobi dobrze zarówno dla twojego ciała jak i psychiki. Każdy z nas potrzebuje raz na jakiś czas wyłączyć się od problemów życia codziennego. I wszystko może przebiegać idealnie… ale pod jednym warunkiem.  Że nikt nie będzie dobijał się do drzwi łazienki z pytaniem kiedy wreszcie wychodzisz. 😉

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się  tutaj.