Dorota Wellman uderza w mężczyzn zostawiających żony dla młodszych kobiet

0
731
Yann Moix, francuski pisarz. Zdjęcie: parismatch.com

Dziennikarka Dorota Wellman często zabiera kłos w ważnych sprawach. Jej wypowiedzi często są odważne, zdecydowane i feministyczne. Pod koniec 2016 roku Wellman głośno skomentowała, a raczej skrytykowała projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej. Namawiała wtedy kobiety do strajku. Tym razem oberwało się mężczyznom porzucającym żony dla młodszych i ładniejszych kobiet. Całą rozmowę nawiązała do słynnego wywiadu z francuskim pisarzem Yannem Moix.

Prowadząca od wielu lat „Dzień Dobry TVN” Dorota Wellman ostro wypowiada się na temat każdego przejawu seksizmu w show biznesie. W czerwcu 2018 roku szybko zareagowała na żenujące zachowania Donatana podczas zdjęć z Edytą Górniak. Producent przy fotografach i kamerach położył piosenkarce dłoń na pośladku. Górniak szybko wymierzyła karę policzkując Donatana.

Wiele osób ceni Dorotę Wellman za osobowość, za to, że jest szczera i nikogo nie udaje, za to, że jest wierna sobie i swoim przekonaniom od wielu lat. Za to, że potrafi walnąć prosto z mostu, za to, że nie boi się publicznie komentować ważnych wydarzeń w Polsce, zachowań i opinii innych ludzi. Zwłaszcza, jeśli ktoś zachował się niedopuszczalnie, nieetycznie bądź zwyczajnie chamsko.

Wiele razy broniła też ciał kobiet, zwracając uwagę, że najważniejsza jest samoakceptacja, a nie figura modelki. W 2017 roku Wellman skrytykowała gwiazdy, które odważnie pokazują swoje ciało na Instagramie. Dziennikarka skrytykowała popularny trend chwalenia się pośladkami w social mediach.

Dziennikarka w felietonie dla „Wysokich Obcasów” zapytała retorycznie, dlaczego nikt nie chwali się na przykład swoją inteligencją czy wykształceniem, a tylko „dupą w legginsach, w stringach, na łożu i na leżaku”? Felieton ten nie przeszedł bez echa. Media nagłośniły sprawę i powstała wymiana zdań między Wellman a Ewą Chodakowską (trenerką wszystkich Polek). Chodakowska podkreśliła w swoim wpisie, że wysportowane ciało to powód do dumy, a nie krytyki, a oponka na brzuchu to oznaka choroby lub lenistwa.

Wellman na antenie „Dzień DObry TVN” nawiązała także do wypowiedzi stylisty Adama Chowańskiego, który powiedział o krągłych kobietach, że mają „gabaryty”. Dziennikarka wytknęła mu to niefortunne określenie. „Gabaryty to są, proszę pana, jak się wywozi śmieci”, powiedziała wtedy Dorota Wellman.

Teraz oberwało się francuskiemu pisarzowi, 50-letniemu Yanna Moix, który powiedział w wywiadzie dla „Marie Clare”:

„Mówię ci prawdę: w wieku 50 lat nie jestem w stanie pokochać kobiety w wieku 50 lat. Uważam, że jest za stara i za brzydka. Wolę ciała młodszych kobiet. Ciało 25-letniej kobiety jest niezwykłe, natomiast kobiety w wieku 50 lat wcale nie jest nadzwyczajne”. Bez żenady wyjaśnił, że fajne są panie młodsze od niego gdzieś o 25 lat. I tylko Chinki, Japonki albo Koreanki – tak powiedział w wywiadzie dla „Marie Claire” Yann Moix, ceniony francuski pisarz, prezenter show „On n’est pas couché”, laureat wielu nagród.

Dziennikarka się strasznie zniesmaczyła i zbulwersowała. Wellman nazwała Moix „podstarzałym seksistą i kretynem”, a do każdego mężczyzny, który ze względu na kryzys wieku średniego zostawia swoją żonę dla młodszej kochanki zaadresowała mocną wiadomość w felietonie dla „Wysokich obcasów”.

„Śmieszą mnie mężczyźni, którzy zamieniają żony na młodszy model. Którzy myślą, że sterczące piersi i jędrne pośladki zastąpią miłość, przywiązanie i przyjaźń. Których dziewczyna jest młodsza od ich córki. Podtatusiałe donżuany. A ja nie lubię starych mężczyzn, którzy z wywieszonym językiem (i nie tylko) latają za młodymi dziewczynami. Ubierają się w obcisłe spodenki (często czerwone), trampeczki, czapeczki i już są młodzieżowi, pełni wigoru i potencji (za pomocą tego, co powoduje, że konar płonie, żagiel staje lub erekcja ma kolor niebieski). Nagle zaczynają biegać maratony, choć im grożą zawałem, mówią młodzieżowym językiem i z piękną dziewczyną u boku robią sobie kolejne selfie na Fejsa” – wbiła szpilę prezenterka we wszystkich mężczyzn, którzy nie radzą sobie z kryzysem wieku średniego.

Dorota Wellman ma rację?

Przeczytaj także: MAGDALENA OGÓREK ZOSTAŁA ZAATAKOWANA PRZED BUDYNKIEM TVP – f7dobryc.com

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl