Dramat gimnastyczki na oczach widzów. Ludzie zamykali oczy, ciężko się na to patrzy!

0
1110
zdjęcie: YouTube.com

Zawody gimnastyczne w Baton Rouge w Luizjanie skończyły się tragicznie dla uzdolnionej gimnastyczki Samanthy Cerio, która niefortunnie wylądowała po swoim skoku i złamała obie nogi. Filmik tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

Występ Samanthy był bardzo udany. Ambitna dziewczyna chciała go efektownie zakończyć. Przy końcowym skoku gimnastyczka uderzyła z ogromną siłą pod niewłaściwym kątem w parkiet w ciągu sekundy łamiąc obie nogi w kolanach.

W sali, która była wypełniona po brzegi widzami, zapadła głucha cisza. Każdy wstrzymał oddech. Słychać było tylko przeraźliwy krzyk Samanthy. Na pomoc ruszyli lekarze i trener.

Samantha musiała być w szoku, ponieważ zaczęła krzyczeć do trenera, żeby wracał do jej koleżanek.

„Zachowała się jak prawdziwy bojownik, nawet wtedy najważniejsze dla niej były zawody.” – mówił jej trener ze łzami w oczach.

Jeszcze wtedy Samantha nie zdawała sobie sprawy, że był to jej ostatni występ w życiu, że jej kariera jako gimnastyczki się skończyła i ze już nigdy nie wystąpi na żadnych zawodach.

Dotarło to do niej, gdy trafiła do szpitala. To był dla niej straszliwy cios. Samatha zaczęła trenować już w wieku 4 lat i poświęciła dla sportu bardzo dużą część swojego życia, bardzo dużo katorżniczego wysiłku i wiele poświęciła, aby osiągać sukcesy. I teraz, gdy miała najlepszy okres przed sobą, musiała pożegnać się z marzeniami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dlaczego warto regularnie uprawiać sport? 8 ważnych powodów!

View this post on Instagram

Stay jazzy NOLA

A post shared by Samantha Cerio Wood (@sam_cerio) on

Druga opcja

Samantha poza wielogodzinnymi treningami i sportem studiowała na Uniwersytecie w Auburn inżynierię lotniczą. Niedawno została wyróżniona za bardzo dobre wyniki w nauce i ciekawy pomysł. 22-latka jest bardzo zdolną i pracowitą kobietą. Z kilkoma osobami ze swojej grupy zbudowała rakietę, która potrafi krążyć przez 7 dni wokół Ziemi i po tym czasie rozpada się na części nad oceanem.

To, że dodatkowo zaczęła studiować pomoże jej się szybciej pozbierać po straszliwym wypadku w trakcie zawodów.

„Chcę pokazać ludziom, że studenci-sportowcy są w stanie robić więcej, niż tylko skupiać się na swoich sportach. Nie jesteśmy tylko ludźmi, którzy uprawiają jakiś sport. Potrafimy się skupić na takich rzeczach, jak szkoła, czy społeczność” – tłumaczyła w jednym z wywiadów Cerio.

Na swoim profilu na Instagramie napisała:

„Piątkowa noc była moją ostatnią nocą jako gimnastyczka. Po 18 latach odkładam uchwyty i zostawiam kredę. Nie mogę być bardziej dumna z osoby, która sprawiła, że ​​stałam się gimnastyczką. Nauczyło mnie to ciężkiej pracy, pokory, uczciwości i poświęcenia i nie tylko. (…) Być może nie skończyło się tak, jak zaplanowałam, ale nic w życiu nie idzie zgodnie z planem”.

Samantha w maju kończy studia. Zaraz po wręczeniu dyplomu rozpocznie pracę w Boeingu w Seattle. Nowa praca będzie lekiem po nagłym przerwaniu kariery sportowej. Samantha musi uwierzyć, że ten zwrot akcji w jej życiu miał głębszy sens i zmieni jej życie na lepsze. W końcu zawsze coś się dzieje po coś.

Zobacz ostatnie sekundy jej kariery. Film jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Złamanie wygląda naprawdę strasznie.

Jesteś z Poznania? Zapraszam do f7poznan.pl