Droga do serca mężczyzny i kobiety naprawdę prowadzi przez żołądek

0
423
Zdjęcie: Pixabay

Nowa ankieta przeprowadzona wśród 2000 dorosłych ujawniła, że ponad połowa wierzy, że odwieczne powiedzenie brzmi prawdziwie: „Droga do serca mężczyzny wiedzie przez żołądek”. A 62 procent mężczyzn uważa, że to ich dotyczy.

57 procent kobiet uważa, że dotyczy to również ich.

Prawie trzy na pięć osób przyznało, że ich nastrój można poprawić dzięki dobremu jedzeniu, a ponad jedna trzecia stwierdziła, że jedne z ich najcenniejszych wspomnień dotyczą jedzenia.

Kolejne 27 procent określa się jako „smakosz”, a 24 procent twierdzi, że lubi być „karmiona”.

Podobnie ludzie twierdzą, że karmienie innych przynosi im szczęście (62 proc.), podczas gdy inni robią to z powodu instynktu macierzyńskiego lub ojcowskiego (36 proc.) lub dlatego, że lubią dzielić się swoimi kulinarnymi wytworami (34 proc.).

Ankieta zlecona przez producentów brioche w St Pierre wykazała, że gotowanie od podstaw, umiejętność przyrządzania czegoś bez przepisu i nie stresowanie się w kuchni, jest jedną z rzeczy, które robią wrażenie na innych.

Wielu respondentów twierdzi, że próbowało zaimponować innym swoimi wspaniałymi umiejętnościami kulinarnymi (44 proc.) i przygotowując posiłek z resztek (34 proc.).

Prawie połowa wierzy, że dzielenie się jedzeniem zbliża ludzi, a większość ludzi zazwyczaj prowadzi trzy rozmowy dziennie na temat jedzenia.

Czytaj: Jedzenie jest źródłem przyjemności

10% osób założyło nawet stronę w mediach społecznościowych poświęconą swojej pasji do jedzenia, a 14% odwiedziło inny kraj wyłącznie dla kuchni – z Włochami, Grecją i Hiszpanią na szczycie listy.

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!

Na pytanie, co wyróżniało się w jedzeniu w miłych wspomnieniach, odpowiedzieli m.in. o smaku (61%), zapachu (42%) i wyglądzie (36%). Więcej niż co piąty powiedział, że przygotowuje jedzenie z najbliższymi.

„Jedzenie często przywraca nostalgiczne doświadczenia… i wspaniale jest zobaczyć, jak naród jest pasjonatem jedzenia” – mówi Paul Baker, założyciel St Pierre.

Badanie przeprowadzone przez OnePoll wykazało również, że dla 62 procent ważne jest, aby potencjalny partner lubił jedzenie. Jedna czwarta stwierdziła, że ma trudności ze zrozumieniem ludzi, którzy nie ekscytują się jedzeniem, a 37 procent przyznało, że denerwują ich wybredni ludzie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Podczas spotkania z przyjacielem, krewnym lub podczas randki 44% stwierdziło, że prawdopodobnie będzie to wiązało się z jedzeniem.

„Za każdym razem, gdy pytasz kogoś o jego ulubione jedzenie, powód jego odpowiedzi jest prawie zawsze związany z cenną pamięcią” – powiedział Baker. „A to piękna rzecz”.