Drżąca Skała — 132-tonowy głaz, którym każdy może poruszyć

0
314

Słynna Drżąca Skała w lesie Huelgoat w północno-wschodniej Francji to 7-metrowy, 137-tonowy blok granitu, który każdy może poruszać własnymi rękami, o ile wie, jak go pchać.

Las Huelgoat jest domem dla wielu dużych głazów i cudów geologicznych, ale Drżąca Skała (The Trembling Rock) jest zdecydowanie najpopularniejszym z nich wszystkich.

Podłużny głaz jest tak duży i ciężki, że żaden człowiek nie miałby nadziei na samodzielne poruszenie go, a mimo to każdy, bez względu na to, jak bardzo jest chudy czy słaby, może go delikatnie kołysać w górę i w dół, po prostu pchając go w odpowiednim miejscu.

Czytaj: Turmalin – najbardziej kolorowy kamień szlachetny i klejnot na Ziemi

Umieszczona na znacznie szerszej podstawie skalnej w wyjątkowej pozycji, Drżąca Skała może sprawić, że nawet najsłabsza osoba na Ziemi będzie wyglądać jak najsilniejsza osoba na świecie.

Znana również jako kamień Logan, Drżąca Skała jest jednym z głównych powodów, dla których tak wiele osób odwiedza Huelgoat. Las jest domem dla wielu interesujących zabytków, ale żaden nie może się równać z Drżącą Skałą pod względem popularności. W końcu jak często masz okazję pokazać, że jesteś najsilniejszą osobą na świecie?

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ważąca nie mniej niż 137 ton i wyższa niż jakikolwiek człowiek, Drżąca Skała nie powinna się ruszać, niezależnie od tego, jak mocno ktoś ją popycha, ale ze względu na jej niepewną pozycję, niemożliwe staje się możliwe.

Czytaj: Czasami warto spojrzeć w górę. Piękno włoskiego lasu.