Dubaj wyda 5 miliardów dolarów na ośrodek przypominający Księżyc

0
360
Dubaj postanowił przenieść księżyc z nieba na ziemię w postaci luksusowego kurortu. Źródło: Twitter

Projekt o wartości 5 miliardów dolarów w Dubaju ma na celu stworzenie ogromnego ośrodka turystycznego w kształcie księżyca dla turystów.

Tylko 12 ludzi było na Księżycu. Ale co by było, gdyby doświadczenie księżycowe mogło zostać sprowadzone na Ziemię w formie ośrodka wypoczynkowego dla milionów innych?

Przynajmniej to planuje jeden z kanadyjskich licencjobiorców zajmujących się projektowaniem architektonicznym i własnością intelektualną. A Dubaj jest „prekursorem” lokalizacji jednego z czterech ośrodków turystycznych, które firma planuje licencjonować.

Przy wszystkich cudach architektury, które są domem dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), nietrudno wyobrazić sobie tutaj strukturę w kształcie kuli.

Dubaj stał się w dzisiejszych czasach płótnem dla kreatywnych architektów. Przedstawiamy projekt Moon Dubai (Księżyc Dubaj), którego celem jest stworzenie nowoczesnego, w pełni zintegrowanego, opartego na technologii, wyjątkowego kurortu.

Moon World Resorts Inc. (MWR), kanadyjska firma na swoich zdjęciach przedstawia ośrodek w centrum Dubaju, w miejscu Burdż Chalifa.

Źródło: Twitter

Michael Henderson, jeden z dwóch przedsiębiorców stojących za koncepcją, powiedział, że projekt jest „duży, bardzo złożony i całkowicie wyjątkowy”.

Wysoki na 224 metrów, z kulą o średnicy 198 metrów, projekt ma obejmować 4000 „luksusowych apartamentów wypoczynkowych”. Będzie zawierał prywatne rezydencje butikowe, z 300 lokalami dostępnymi do zakupu – mieszczącymi się wewnątrz głównych budynków dyskowych nadbudówki.

Czytaj: Wszystko, co musisz wiedzieć o skokach spadochronowych w Dubaju

Odtworzenie księżyca

Zapytany, jaki materiał zostałby użyty do stworzenia elewacji budynku, aby najlepiej odwzorowywać księżyc i jego kratery, Henderson powiedział: „Wykorzystamy materiał kompozytowy z włókna węglowego, który jest niezwykle mocny i trwały. Będzie również połączony z ogniwami słonecznymi, aby generować energię.”

Powierzchnia będzie oświetlona i może być wykorzystana do zobrazowania różnych faz księżyca. „Mamy również wiele opcji wyświetlania do pokazów świetlnych w Burdż Chalifa. Cały budynek może stać się flagą ZEA” – dodał.

MWR planuje licencjonować cztery ośrodki Moon Destination Resorts na całym świecie: po jednym w Ameryce Północnej, Europie, regionie MENA i Azji.

W przypadku regionu MENA, MWR bierze pod uwagę ZEA, Bahrajn, Katar i Arabię ​​Saudyjską.

Firma szacuje budżet budowy na 5 miliardów dolarów, z rocznymi prognozami przychodów na poziomie 1,8 miliarda dolarów.

Według współzałożyciela MWR, Moon Dubai, jeśli zostanie usankcjonowane, „przywita co najmniej 10 milionów turystów rocznie”.

Podkreślił, że w pełni zintegrowany resort będzie budowany w pięciogwiazdkowym standardzie. Moon Dubai przywita ponad 10 mln corocznych gości, z których 2,5 mln będzie mogło odwiedzić charakterystyczne atrakcje. Goście będą mogli doświadczyć zerowej grawitacji, chodzić po „powierzchni Księżyca” lub przejechać się łazikiem.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zerowa grawitacja i co znajdziesz w środku

Henderson obiecuje „pozornie niekończącą się podróż odkrywczą” wewnątrz Księżyca.

„Podpisowa atrakcja kurortu pozwoli gościom doświadczyć chodzenia po powierzchni Księżyca podczas eksploracji ogromnej działającej kolonii księżycowej”.

Odwiedzający będą mogli również przebrać się za astronautów i „doświadczyć pewnego stopnia nieważkości” na „powierzchni księżycowej” kurortu.

„Ta technologia jest unikalna dla Księżyca. W tej chwili nie mogę ujawnić wszystkiego ze względu na umowy z osobami trzecimi. Mogę przyznać, że kombinezon astronauty, który będziesz nosić na powierzchni Księżyca, zapewni ci pewien procent redukcji grawitacji. „

Dodatkowo zbiornik na wodę i system kablowy zapewnią „pełne odczucie zerowej grawitacji”.

Istnieje również jedno ciekawe doświadczenie reklamowane przez MWR na swoich platformach społecznościowych: wyjątkowy „łazik księżycowy typu „hop-on, hop-off”, który zabierze odwiedzających po autentycznej księżycowej kolonii kurortu.

Najnowszy hotel tematyczny będzie miał pozytywny wpływ ekonomiczny na obszary miasta: hotelarstwo, rozrywkę, atrakcje, edukację, technologię, środowisko i turystykę kosmiczną Koncentruje się na najnowocześniejszej architekturze, inżynierii, projektowaniu i technologii, a także będzie autentyczną platformą szkoleniową dla różnych agencji kosmicznych i ich odpowiednich astronautów.

„Popisowa atrakcja” Moon Dubai pozwoli gościom doświadczyć chodzenia po powierzchni Księżyca podczas eksploracji ogromnej działającej kolonii księżycowej. Moon Dubai utworzy „most”, zapewniając niedrogie i całkowicie autentyczne doświadczenie turystyki kosmicznej, na które cierpliwie czekały miliony entuzjastów na całym świecie; szansa na faktyczne „uczestniczenie”.

Czytaj: Ta wieża w Dubaju będzie obracać się wraz z wiatrem!

Źródło: Twitter

„MOON w Dubaju ma powstać w ciągu 4 lat” – powiedział przedstawiciel Moon World Resorts Inc.

Po zbudowaniu ośrodek będzie miał wysokość 224 metrów. „Będzie to największy i najbardziej udany współczesny projekt turystyczny w całym regionie MENA” – powiedział wnioskodawca.

„Przychody naszego sektora turystycznego przekroczyły 19 miliardów dirhamów (5,2 miliarda dolarów) w pierwszej połowie 2022 roku” – powiedział szejk Mohammed. „Całkowita liczba gości hotelowych osiągnęła 12 milionów, osiągając 42-procentowy wzrost i spodziewamy się dobrych wyników w turystyce w tym sezonie zimowym”.

Dubaj, znany kurort wakacyjny, spodziewa się gościć dużą liczbę fanów piłki nożnej podczas Mistrzostw Świata w listopadzie i grudniu ze względu na brak miejsc noclegowych w maleńkim Katarze. Dubaj to jedno z miast Zatoki Perskiej, które podczas Mistrzostw Świata obsługuje codzienne loty wahadłowe do i z Kataru, dzięki czemu kibice mogą przebywać poza bogatym stanem i nadal uczestniczyć w meczach. Lotnisko w Dubaju, najbardziej ruchliwe na świecie pod względem podróży międzynarodowych przed pandemią, obsłużyło w pierwszej połowie tego roku 27,8 miliona pasażerów, co stanowi wzrost o ponad 160 procent w porównaniu z tym samym okresem 2021 roku.