Dwie mrożące krew w żyłach podobne do siebie historie. Przypadek?

0
255
Mrożące krew w żyłach podobieństwa zabójstw dwóch młodych kobiet w odstępie 157 lat. Zdjęcie: Facebook

Dwa niesamowicie podobne morderstwa w odstępie 157 lat. Czy to przypadek?

Park Pype Hayes w cichym Birmingham w Wielkiej Brytanii, na przedmieściach Erdington, jest malowniczym miejscem, ale kryje w sobie prawdę o dwóch niesamowicie podobnych morderstwach.

Dwie kobiety, urodzone tego samego dnia, ale w odstępie 157 lat, zmarły tego samego dnia. Obie włożyły nowe sukienki, poszły tańczyć i poznały swoich zabójców. Zginęły tego samego dnia, w tym samym miejscu. Obaj mężczyźni o imieniu Thornton zostali uniewinnieni od morderstw w obu przypadkach.

Mary Ashford i Barbara Forrest, obie dwudziestoletnie, ostatnie godziny życia spędziły w tańcu 27 maja – ale dzieliło ich 157 lat. W 1817 roku Ashford i jej przyjaciółka Hannah Cox udały się na najważniejsze wydarzenie roku, wielki taniec w Tyburn House Inn.

Ashford została zauważona w towarzystwie Abrahama Thorntona około północy po tym, jak pląsała na parkiecie ze swoją przyjaciółką Cox.

Uważa się, że Cox wyszło około północy i wróciła do domu Cox. O czwartej nad ranem Ashford pojawiła się w domu Cox, gdzie zostawiła swoje ubranie robocze, i powiedziała, że była z Thorntonem.

Kilka godzin po tym, jak wyruszyła do domu, jej posiniaczone ciało zostało znalezione w wypełnionym wodą dole w parku przez robotnika, który podążał za dwoma zestawami śladów od plam krwi na trawie. Władze uważały, że Ashford została napadnięta seksualnie i utonęła, a Thornton został osądzony za morderstwo.

Chociaż przyznał się do seksu z Ashford przed odprowadzeniem jej do domu Cox, Thornton utrzymywał, że jej nie zabił i został uniewinniony po tym, jak trzech świadków potwierdziło jego alibi.

Czytaj: W Wielkiej Brytanii można spać w towarzystwie lwów i tygrysów

Po 157 latach mamy identyczny przypadek: władze twierdzą, że Barbara Forrest została zgwałcona i uduszona 27 maja 1974 roku, również w Pype Hayes Park. Forrest tańczyła ze swoim chłopakiem do pierwszej w nocy, kiedy powiedział, że odprowadził ją na przystanek autobusowy.

Kilka dni później, 4 czerwca, chłopak odkrył jej ciało na skraju parku Pype Hayes, zaledwie kilka metrów od ruchliwej Chester Road, pochowane pod paprociami w płytkim rowie.

Śledztwo w sprawie morderstwa trwało, ale było to utrudnione przez jakiekolwiek jej zauważenie po tym, jak jej chłopak zostawił ją na przystanku autobusowym.

Żaden z pozostałych pasażerów linii nr 67 nie pamiętał, żeby ją widział, a detektywi nie byli nawet pewni, czy złapała nocny autobus.

Chociaż to sugerowało, że została uprowadzona lub podwieziona przez kogoś, kogo znała, istniała również teoria, że ​​zabójca rzucił się na nią po tym, jak wysiadła z autobusu.

Kryminalny półświatek został poproszony o pomoc, a informatorzy policji skontaktowali się w celu uzyskania wszelkich informacji, które mogłyby pomóc zidentyfikować jej zabójcę.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ostrzegając inne kobiety, by miały się na baczności, policja powiedziała: „Nie możemy ignorować faktu, że jest ktoś, kto jest w stanie zrobić coś takiego”.

W końcu pojawił się świadek, który widział niebieski samochód zaparkowany w pobliżu miejsca, w którym znaleziono ciało – w czasie, gdy Barbara miała spotkać swoją śmierć.

Ponad 100 detektywów było zaangażowanych w pierwotne śledztwo Barbary Forrest. Ostatecznie podejrzanym został kolega z pracy Barbary, to jego zidentyfikowano i przesłuchano przez starszych detektywów. Jego imię: Michael Ian Thornton.

Thornton pracował w tym samym domu dziecka co Barbara i ostatecznie został oskarżony o jej morderstwo. Sąd Koronny w Birmingham dowiedział się, że na jego spodniach znaleziono krew, a matka dała mu fałszywe alibi.

Ale siedem dni po rozpoczęciu procesu Thornton został uniewinniony z powodu braku dowodów.

Oba zgony miały miejsce w poniedziałek lub kilka godzin po Zielonych Świątkach w rejonie Erdington. Obie ofiary były niezamężne i 20-letnie. Obie zostały pozostawione na śmierć. Obie wracały z tańców. Obie były ostatnio widziane żywcem 27 maja. A obaj mężczyźni, którzy zostali uniewinnieni nazywali się Thornton.

Czytaj: 8 filmów detektywistycznych, po których będziesz mądrzejszy

Zarówno Ashford, jak i Forrest mówiły o poczuciu strachu w dniach poprzedzających ich śmierć. Oba morderstwa pozostają nierozwiązane. (Kolejna śmierć może być najbardziej zaskakującym przypadkiem XX wieku.)