Dwie przyjaciółki pokazują, jak te same ubrania wyglądają na różnych typach ciała (33 zdjęcia)

0
908
Dziewczyny chcą pokazać, że piękno ma wszystkie kształty i formy.

Nie jest tajemnicą, że moda to bezlitosna branża. Ile razy słyszeliśmy o nierealistycznych standardach i wysokich oczekiwaniach, które pchnęły dziewczyny na skraj szaleństwa? I choć coraz częściej widzimy modelki plus size, to nadal jest ich tak mało, że są ledwie widoczne.

Na szczęście coraz więcej kobiet chce wziąć sprawy w swoje ręce i całkowicie zmienić zasady obowiązuje w świecie mody.

Właśnie to robi modelka plus size Denise Mercedes. Dominikańsko–amerykańska modelka nosi ubrania w rozmiarze XL. Dziewczyna zaczęła wraz ze swoją przyjaciółką Marią Castellanos nagrywać filmiki na TikTok zatytułowane „Style Not Size” („Styl nie ma rozmiaru”).

Dwie przyjaciółki o całkiem innych ciałach i rozmiarach zakładają te same stroje, aby pokazać, jak dane ubranie wygląda na ciele kobiety bardzo szczupłej, i ciele kobiety kształtnej.

Dziewczyny chcą pokazać, że piękno ma wszystkie kształty i formy. Ich filmiki są bardzo popularne, mają ponad 30 milionów lajków, co dowodzi, że zdrowe i szczęśliwe kobiety rządzą światem!

Więcej informacji: TikTok | Instagram | Facebook | Twitter | DeniseMercedes.com

denisemmercedes
denisemmercedes
denisemmercedes

Kiedy Denise miała 16 lat i nosiła rozmiar M, zaczęła przesyłać swoje zdjęcia do agencji modelek, ale była zbyt niska, by sprostać standardom branżowym. Pozowała do kamery jako hobby, dopóki nie skończyła 21 lat i nie osiągnęła rozmiaru XL. Według oświadczenia na swojej stronie internetowej Denise zaczęła szyć swoje ubrania i publikować zdjęcia w mediach społecznościowych.

Jest zagorzałą zwolenniczką akceptowania swojego ciała i prowadzi kampanię #becauseitsmybody (ponieważtomojeciało) poświęconą kobietom o różnych kształtach i rozmiarach. Współpracowała z wieloma markami i butikami mody, takimi jak Forever21, Target i JCPenney.

Czytaj: Według naukowców tak wygląda ciało idealnej kobiety

Istnieje ogromna różnica między standardami branży modowej a prawdziwymi kobietami, które w Ameryce noszą średnio rozmiar L. Co więcej, według Glamour kobiety, które mają więcej ciałka stanowią 68% kupujących ubrania, a jednak bardzo niewielki procent z nich faktycznie pracuje w branży modowej.

Dopiero w 2016 r. Ashley Graham, która jest popularną modelką w rozmiarze plus size trafiła na pierwszą okładkę wydania Swimsuit Sports Illustrated i utorowała drogę modelkom z kształtnymi ciałami.

Ale sama modelka powiedziała CBS, że nie lubi słowa „plus-size”, ponieważ dzieli to kobiety na kategorie.

Wiele kobiet uważa, że pokazywanie różnych typów ciał w mediach społecznościowych jest dobre.

W rzeczywistości badanie przeprowadzone przez Florida State University wykazało, że kobiety mają tendencję do odczuwania głębszej satysfakcji z ciała i bardziej zapamiętują modelki plus size lepiej niż te bardzo szczupłe.

Wskazano również, że oglądanie „nierealistycznych ciał modelek” ma negatywny wpływ na „zdrowie psychiczne i fizyczne konsumenta, w tym na obniżenie zadowolenia z ciała”.

Czytaj: WIEŻA WIDOKOWA W KRYNICY-ZDRÓJ ZACHWYCA TURYSTÓW. POCHWAŁ NIE MA KOŃCA!