Dwóch chłopaków zabiło pół miliona pszczół. Kara, jaką im dano wzbudziła kontrowersje

0
695
zdjęcie: pixabay.com

Pszczoły zapylają rośliny, które stanowią ponad 1/3 naszej codziennej diety. Te malutkie stworzenia są bardzo ważnym elementem ekosystemu. Powstało wiele akcji poświęconych ratowaniu pszczół przed wyginięciem. Ogromne poruszenie wzbudzili dwaj nastolatkowie, którzy podczas wygłupów zabili pół miliona pszczół. Jeszcze większe poruszenie wywołała kara, jaką im dano.

Dwaj chłopcy w wieku 12 i 13 lat wpadli na bardzo głupi pomysł. W gorzkim chłodzie zimy mroźne temperatury stały się śmiertelne dla ponad pół miliona pszczół, których ula zostały zniszczone przez wandali w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Nastolatkowie łącznie zniszczyli 50 uli. Bez ochrony przez mrozem pszczoły miodne zamarzły na śmierć. Policja w Sioux City oskarżyła winowajców stojących za tą dziwną, bezsensowną zbrodnią.

Dwóch chłopców zostało aresztowanych i oskarżonych w związku z wandalizmem, który właściciele Wild Hill Honey, Justin i Tori Engelhardt odkryli 28 grudnia, kiedy poszli sprawdzić swoje ule po Bożym Narodzeniu.

Przewrócili każdy ul, zabijając wszystkie pszczoły. Zniszczyli wszystko całkowicie” – powiedział Justin Engelhardt dla Sioux City Journal.

Zdjęcie: Wild Hill Honey/Facebook

Włamali się do naszej szopy, wyciągnęli cały nasz sprzęt i wyrzucili go na śnieg, rozwalili, co mogli. Nie wygląda na to, żeby coś zostało skradzione, wszystko zostało po prostu zdewastowane lub zniszczone”.

Do dzisiaj nie jest jasne, dlaczego nastolatkowie zrobili tak bezsensowną rzecz.

Nieletnim grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Kara ta wzbudziła w wielu ludziach mieszane uczucia. Niektórzy zastanawiają się, czy osoby w tak młodym wieku powinny być aż tak surowo karane.

Zdjęcie: Wild Hill Honey/Facebook

PRZECZYTAJ TAKŻE: Oto co się stanie, jeśli zaczniesz codziennie jeść miód. Poznaj 8 ważnych powodów.

Para powiedziała, że ten głupi żart zrujnował całe ich życie.

Podczas plądrowania zabito nie tylko co najmniej pół miliona pszczół. Wyrządzono również szkody o wartości od 50 000 USD do 60 000 USD, a żaden z ich sprzętu nie był ubezpieczony – z powodu braku ubezpieczenia ula przez ubezpieczycieli – ten pojedynczy akt wandalizmu zagroził trwałym zakończeniem działalności.

Na szczęście strona GoFundMe założona przez przyjaciela pary po tym incydencie spotkała się z ogromnym wsparciem ze strony lokalnej społeczności i innych podmiotów, zbierając ponad 30 000 $ – co oznacza, że para jest w stanie odnowić ule i znów będą mogli sprzedawać miód.

To było niesamowite i jesteśmy bardzo wdzięczni za wkład mieszkańców Sioux City i mieszkańców całego kraju” – powiedział Justin Englehardt.

Zdjęcie: Wild Hill Honey/Facebook

Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia i grzywna w wysokości nawet 10 000 USD, jeśli zostaną uznani za winnych popełnienia przestępstwa.

Zdjęcie: Wild Hill Honey/Facebook

Niektórzy internauci są jednak oburzeni tak wysoką karą za zabicie ponad pół miliona pszczół. W uzasadnieniu piszą, że to jednak tylko dzieci i że każdy z nas miewał głupie pomysły. Z drugiej strony, nie każdego dnia dwóch chłopców decyduje się zabić pół miliona pszczół miodnych. Pszczoły i bez tego mają wystarczająco dużo problemów. Naukowcy ostrzegają, że pszczołom na całym świecie grozi wymarcie, a badania wskazują na nadużywanie toksycznych pestycydów zwanych neonikotynoidami jest jedną z potencjalnych przyczyn.

To pszczołom zawdzięczasz co trzeci kęs tego, co jesz. Zdjęcie: pixabay.com

Bądźmy świadomi, że świat bez pszczół jest zagrożony. Bez pszczół rośliny nie zostaną zapylone, a to zagraża ludziom.

Podziel się tą historią, aby zwiększać świadomość u ludzi, a zwłaszcza u młodych osób na temat pszczół.

Źródło i zdjęcia: facebook.com

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl