Dynamiczni tancerze wychodzą na ulice miasta, podkreślając, że cały świat jest sceną

0
585

Fotograf Anna Ulman uwiecznia dramatyczne piękno tańca w swoich dynamicznych portretach artystów w ruchu.

Ulman, z siedzibą w Marbelli w Hiszpanii, wykorzystuje urocze brukowane uliczki i widoki na wybrzeże, zarówno jako fascynujące otoczenie, jak i jako inspirację dla ruchów wykonywanych przez jej bohaterów.

Czasami tancerze wtapiają się w miejskie środowisko i wykonują swoje wdzięczne akcje w ulicznych ubraniach. Ale w innych przypadkach zakładają trykoty i buty pointe w miejscach, których byśmy się nie spodziewali, na przykład na plaży. Piasek staje się częścią tańca, migocząc w powietrzu, gdy balerina odgarnia włosy do tyłu, tworząc wspaniały efekt.

Czytaj: Zapierające dech w piersiach zdjęcia tancerzy baletowych na ulicach Nowego Jorku

Ulman zainspirowała się do fotografowania tancerzy po tym, jak zobaczyła twórcze możliwości tego typu robienia zdjęć. „Zawsze uwielbiałam robić zdjęcia w plenerze i robić kreatywne zdjęcia, zatrzymując interesujące momenty” – mówi w wywiadzie dla My Modern Met. „Kiedyś zobaczyłam w internecie zdjęcie, na którym balerina tańczyła na środku ulicy. Byłam zdumiona elastycznością jej ciała i wdzięcznymi ruchami. Zdałam sobie sprawę, że jeśli połączę swoje umiejętności fotograficzne z talentem baletnicy, będziemy miały nieskończone możliwości tworzenia sztuki”.

Uważając, że ten gatunek fotografii jest zarówno trudny, jak i zabawny, Ulman podchodzi do swoich zdjęć z pewnym planem, ale pozostawia miejsce na spontaniczność. „Zawsze staram się planować zdjęcia z wyprzedzeniem, ale najlepsze pomysły zwykle przychodzą mi do głowy nieoczekiwanie” – przyznaje. „Każdy tancerz jest wyjątkowy i wszyscy inspirują mnie różnymi pomysłami”.

Przewiń w dół, aby zobaczyć więcej zdjęć tańca autorstwa Ulman, a następnie obserwuj ją na Instagramie i TikToku, aby na bieżąco obserwować jej zdjęcia.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Anna Ulman robi zdjęcia tańca współczesnego z udziałem dramatycznych aktorów w krajobrazach miast i scenach na plaży.

Anna Ulman: Strona internetowa | Instagram | Facebook | TikTok

Czytaj: Tancerze sfotografowani na ulicach Nowego Jorku wyglądają jak z innego świata!