Działały dwa dni. Kabaret z ruchomymi schodami na dworcu w Katowicach!

0
570
Trudno uwierzyć, ale zaledwie dwa dni działały schody ruchome na dworcu w Katowicach po wymianie. W czwartek wieczorem awarię miał już ciąg w górę. Zdjęcie: twitter.com

Takie rzeczy chyba tylko w Polsce… Ruchome schody na dworcu w Katowicach zostały po dwóch latach naprawione. Działały, ale tylko dwa dni. W czwartek wieczorem już nie ruszyły.

Ruchome schody na dworcu w Katowicach zepsuły się ponad dwa lata temu.

Od wiosny 2017 roku wszyscy mieszkańcy Katowic przyzwyczaili się, że ruchome schodu na dworcu PKP nie działają. Jakież to było poruszenie, gdy nagle latem 2019 roku, dokładnie we wtorek 3 września zaczęły działać. Mieszkańcy Katowic musieli czekać na tę chwilę 2 lata!

Drogi problem

Nowe schody ruchome na dworcu PKP w Katowicach zostały odebrane przez Transportowy Dozór Techniczny i udostępnione podróżnym 3 września. Kolej przez 2 lata tłumaczyła, że nie jest w stanie ich wymienić, ponieważ wszystkie oferty były za drogie, a awarię tłumaczono tym, że schody były nadmiernie eksploatowane.

W końcu po tym, jak miasto dołożyło pół miliona złotych, po trzech przetargach wybrano firmę, która podejmie się wymiany. Nowe dwie pary schodów kosztowały PKP 2,3 mln złotych.

Firma Schindler zaczęła naprawiać schody w lipcu 2019 roku. Wcześniejsze schody były firmy Otis. Firma Schindler skończyła montaż nowych schodów we wrześniu, chociaż wstępnie założono, że będzie to połowa września, a nie początek. Pasażerowie cieszyli się działającymi schodami dwa dni. W czwartek wieczorem działały schody jadące w dół. Te jadące w górę znowu nie działały. Pasażerowie nie wierzyło własnym oczom!

PRZECZYTAJ TAKŻE: 22 nieprawdopodobne wpadki budowlane. To się nazywa katastrofa!

Wcześniej nawalił ciąg kursujący w górę. Co stało się tym razem? Jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że od samego początku pasażerowie szeptali między sobą, że schody podejrzanie skrzypią i pewnie się znowu rozwalą. Nie trzeba było długo czekać.

Mieszkańcy Katowic i pasażerowie z podziemnego dworca autobusowego znów musieli wspinać się z walizkami po stromych schodach.

Jednak to nie koniec tej historii. W piątek rano schody znowu zaczęły działać. Czy awaria się sama naprawiała, a może był to zwiastun, nowych poważniejszych problemów? Przekonamy się pewnie niedługo.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl