Dzieci stworzyły najdłuższy na świecie łańcuch papierowych płatków śniegu

0
301
Zdjęcie: Guinness World Records

W piątek, 5 listopada 2021 roku, Earth Rangers, organizacja zajmująca się ochroną dzieci, oraz setki dzieci w całej Kanadzie podniosły świadomość na temat zmian klimatycznych, pobijając rekord Guinnessa, tworząc najdłuższy łańcuch papierowych płatków śniegu.

Łańcuch, wykonany z 2190 sześciobocznych płatków śniegu, mierzył 403,66 m i został zaprezentowany na inspirującej wystawie sztuki na wystawie niedźwiedzi polarnych w Toronto Zoo.

Od czerwca zeszłego roku dzieci odpowiadają na ogólnokrajowy apel o zapisanie swoich odczuć dotyczących zmian klimatycznych na wycinankach z płatków śniegu wykonanych z makulatury.

Ziemia jest niesamowita! Zdjęcie: Guinness World Records

Przekazy dzieci obejmowały ich obawy dotyczące stanu środowiska, a także ich nadzieje i błyskotliwe pomysły na przyszłość.

Czytaj: Skąd wiemy, że klimat się zmienia?

„Możemy coś zmienić, jeśli będziemy pracować razem”. Zdjęcie: Guinness World Records

Notatki dzieci zalały Zoo w Toronto ponad dwoma tysiącami płatków śniegu, znacznie przekraczając oczekiwania i ostatecznie bijąc światowy rekord najdłuższego łańcucha płatków śniegu z papieru.

„Walka ze zmianami klimatu jest ważna dla ratowania życia na ziemi”.
Zdjęcie: Guinness World Records

Bijąc ten rekord, organizacja Earth Rangers chciała pokazać, że kolektywna praca przynosi zbiorowy wpływ. Łańcuch płatków śniegu jest szczególnie obrazowy, biorąc pod uwagę nieproporcjonalny wpływ zmiany klimatu na Arktykę.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Guinness World Records

Chociaż skutki zmian klimatycznych są odczuwalne na całym świecie, Arktyka ociepla się trzykrotnie w stosunku do średniej globalnej, zagrażając ludziom i dzikiej przyrodzie, które nazywają ten region domem.

„Te płatki śniegu reprezentują część populacji, która zasługuje na to, by ich głos został wysłuchany: nasze dzieci. Podczas gdy wielu dorosłych może postrzegać kryzys klimatyczny jako coś nie do pokonania, dzieci wiedzą, że to nie jest opcja. Ważne jest, aby miały nadzieję, że możemy stawić czoła każdemu wyzwaniu, nawet tak dużym jak zmiana klimatu, jeśli będziemy współpracować” – powiedziała Tovah Barocas, prezes Earth Rangers.

Fundacja Earth Rangers to dziecięca organizacja zajmująca się ochroną przyrody, której misją jest stworzenie pokolenia ekologów. Chcą zaszczepić wiedzę o środowisku i pewność działania w każdym dziecku w Kanadzie.

Wyzwanie płatka śniegu jest częścią nowego programu o nazwie Project 2050: Przyjazne dla klimatu nawyki zmieniające świat, narodowy ruch, w którym dzieci w całej Kanadzie mogą dokonać prawdziwych zmian dla planety.

Gratulacje dla Earth Rangers i wszystkich, którzy wzięli udział w osiągnięciu pobicia tego rekordu!

Czytaj: Po raz pierwszy w historii bobry nad Morskim Okiem