Dzięki tej diecie zapomnisz o cukrzycy i zniszczysz raka!

0
1050

Wszyscy wiedzą, że tłuste potrawy są głównym wrogiem sylwetki. We wszystkich dietach zaleca się unikanie tłustych potraw. Jednak nie wszyscy wiedzą, że tłuszcz zwykle nie szkodzi ciału. Ciało potrzebuje tłuszczy.

„Zdrowe tłuszcze są potrzebne do wspierania układu sercowo-naczyniowego” – mówią kardiolodzy. Zaprzeczają mitowi cholesterolu jako głównej przyczyny zatkanych tętnic i zawałów serca.

Lekarze ostrzegają również przed zagrożeniami związanymi ze statynami, lekami stosowanymi w celu obniżenia poziomu cholesterolu w organizmie.

Prawda jest taka, że tkanki mózgu i układu nerwowego potrzebują cholesterolu i podobnych tłuszczów, aby utrzymać swoją funkcję.

© DepositPhotos

Specjaliści od żywienia od dziesięcioleci doradzają nam ograniczenie spożycia tłuszczu całkowicie, a zwłaszcza tłuszczów zwierzęcych (nasyconych). Uważa się, że obniży to poziom „złego” cholesterolu i uchroni przed chorobami serca. Jednak to tylko częściowo prawda.

Zastąpienie tłuszczów nasyconych nienasyconymi ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. W krajach w średnim i niskim standardzie życia rezygnacja z tłuszczu oznacza przejście na tanie i szybkie węglowodany (cukier) i tylko pogarsza zdrowie ludzi.

Dieta tłuszczowa

Dieta o niskiej zawartości węglowodanów (dieta LCHF) powstała w Szwecji ponad dziesięć lat temu. W tym skandynawskim kraju lekarze po raz pierwszy oficjalnie porzucili mit, że tłuszcz jest bardziej niebezpieczny niż węglowodany, a produkty o niskiej zawartości tłuszczu są dobre dla zdrowia.

Do tej pory naukowcy znaleźli wystarczające dowody na to, aby stwierdzić, że tłuszcze, zwłaszcza nasycone nie są aż tak szkodliwe, jak dotychczas uważano, a niebezpieczeństwo cukru i skrobi zostało wręcz niedocenione.

Liczne badania zrehabilitowały tłuszcze (tylko naturalnego pochodzenia, a nie tłuszcze trans), podczas gdy węglowodany i nisko-tłuszczowe produkty żywnościowe wykazały potencjalne zagrożenie.

Żywność beztłuszczowa jest sprzedawana jako zdrowa żywność, ale jeśli jesz mniej tłuszczu, musisz jeść więcej węglowodanów, aby poczuć się nasyconym. Rozumiesz podstęp?

Dieta o niskiej zawartości węglowodanów to plan diety oparty na prostej zasadzie spożywania minimalnej ilości węglowodanów, a mianowicie cukrów i skrobi, oraz maksymalnej ilości pokarmów bogatych w lipidy, białka i błonnik.

Podobnie jak wiele innych systemów żywieniowych, takich jak dieta białkowa Duke’a, nie należy tego traktować jak dietę, ale jak styl życia, w którym można jeść żywność dobrej jakości.

Dieta wysoko-tłuszczowa jest bezpieczna i poprawna

Ostatnie badania pokazują, że dieta wysoko-tłuszczowa może odwrócić niektóre nowotwory. Przykładem jest Fred Hatfield, były mistrz świata w trójboju siłowym, trener i odnoszący sukcesy właściciel firmy, u któego zdiagnozowano raka kości z przerzutami.

Prognozy, potwierdzone przez kilku lekarzy, pozostawiły mu tylko trzy miesiące życia. Hatfield przestał spożywać cukier i węglowodany, zaczął jeść wystarczająco dużo dobrego mięsa i zdrowych tłuszczów, a nie tanich tłuszczów trans, uwodornionych olejów lub margaryny. W rezultacie choroba ustąpiła.

Według nowego odkrycia zespołu badawczego z University of South Florida, połączenie diety o niskiej zawartości węglowodanów i przebywanie w komorze zwiększa oczekiwaną długość życia myszy z agresywnym rakiem z przerzutami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Te psy w 97% potrafią wywęszyć raka z próbek krwi. To rasa psa uwielbiana przez ludzi!

Badanie prowadził Dominic Diagostino, wiodący specjalista z University of South Florida College of Medicine. Wyniki tej pracy potwierdzają teorię, że rak – choroba metaboliczna oraz strategia zapobiegania i leczenia onkologii powinny być budowane przy odpowiednim odżywianiu.

Dieta o niskiej zawartości węglowodanów: co należy wykluczyć z menu?

1⃣ Cukier. Wskazane jest również unikanie sztucznych substytutów cukru.
2⃣ Napoje bezalkoholowe, słodycze, soki, napoje sportowe (energetyki). Czekolada, ciasta, babeczki, ciasta, lody, płatki śniadaniowe. Unikaj słodkich, aromatyzowanych i beztłuszczowych produktów.
3⃣ Skrobia: biały chleb, makaron, ryż, ziemniaki, frytki i tak dalej.
4⃣ Margaryna.
5⃣ Piwo: to płynny chleb pełen szybko rozpuszczalnych węglowodanów.

Dieta tłuszczowa powinna zawierać:

1⃣ Mięso: wołowina, wieprzowina, dziczyzna, kurczak. Jeśli to możliwe, staraj się wybierać produkty rolne z ekologicznych farm zamiast mięsa z supermarketów, gdzie mięso jest nadziewane antybiotykami i hormonami.
2⃣ Ryby i skorupiaki: wszystkie rodzaje. Szczególnie mile widziane są tłuste ryby, takie jak łosoś, makrela lub śledź. Unikaj panierowania.
3⃣ Jajka: w dowolnej formie – gotowane, smażone, omlety. Lepiej jest wybierać jajka ekologiczne.
4⃣ Owoce: przede wszystkim awokado.
5⃣ Sosy: dozwolone jest stosowanie masła i śmietany podczas gotowania. Dobrym rozwiązaniem jest również olej kokosowy i oliwa z oliwek.
6⃣ Warzywa: kalafior, brokuły, biała kapusta, brukselka, szparagi, cukinia, bakłażany, szpinak, ogórki, sałata, cebula, papryka, pomidory.
7⃣ Produkty mleczne. Zawsze wybieraj produkty, które nie podlegają recyklingowi i nie są odtłuszczone: naturalne, tłuste masło, śmietana (40% tłuszczu), jogurt naturalny, jogurt grecki, sery wysoko-tłuszczowe. Zachowaj ostrożność przy spożywaniu odtłuszczonego mleka, ponieważ zawiera dużo cukru.
8⃣ Orzechy i nasiona.
9⃣ Jagody słodkie – z umiarem, kwaśne – bez ograniczeń.

Niestety, pomimo dobrze znanego faktu, że cukier karmi komórki rakowe, onkolodzy zapominają o tym informować pacjentów! Pacjenci nadal jedzą słodycze i ciastka, przechodząc kolejne fazy chemioterapii.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich przyjaciół cierpi na raka, najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, to pozbyć się swoich ulubionych pokarmów: cukrów i prostych węglowodanów. Pamiętaj o tym!

Źródło i zdjęcia: shellac.kiev.ua

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl