Dziewczynka chciała zebrać pieniądze, aby spełnić swoje marzenie. Wywiesiła ogłoszenie na klatce i w mig zarobiła.

0
1006

Janka ma 9 lat i bardzo chciała spełnić swoje marzenie. Wpadła na pomysł, że zacznie chętnym sąsiadom odkurzać samochody, dzięki czemu nie będzie musiała prosić rodziców o pieniądze. Dziewczynka wywiesiła ogłoszenie na klace i w bardzo krótkim czasie zebrała pieniądze na swój wymarzony prezent.

Janka marzyła o elektrycznej deskorolce. Wiedziała, że potrzeba dużo pieniędzy, aby ją kupić. Nie chciała prosić rodziców, ponieważ wiedziała, że oni i tak ciężko pracują. Poprosiła mamę o pomoc w napisaniu ogłoszenia do sąsiadów. Pomysł okazał się trafiony w dziesiątkę!

Dziewięciolatka pochodzi z Warszawy i wymarzyła sobie elektryczną deskorolkę. Rodzice poinformowali dziewczynkę, że sama musi zarobić na wymarzony gadżet. Aby ją zachęcić, ojciec zapłacił Jance kilkanaście złotych za odkurzenie samochodu.

Spodobało się to dziewczynce i postanowiła odkurzyć samochody chętnym sąsiadom. Rodzice napisali dla niej takie ogłoszenie:

Tata rozwiesił ogłoszenie po okolicy. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Znalazło się dużo chętnych chcących dać zarobić dziewczynce. Zdjęcie trafiło także na Facebooka. Ludzie zaczęli je udostępniać, dzięki czemu stało się bardzo popularne. Chwalono także rodziców, za dobre wychowanie dziecka.

ZOBACZ TAKŻE: Ojciec zrzucił 6-letnią córkę ze schodów. Internauci są wstrząśnięci nagraniem!

-Następnego dnia przeglądając Facebooka natrafiłem na post, w którym jakaś pani ze wzruszeniem wkleiła zdjęcie ogłoszenia. I tak się zaczęło. Zaczęły dzwonić telefony, wysyłano wiadomości, post zyskał wiele polubień i komentarzy – powiedział pan Łukasz, ojciec dziewczynki.

Do Janki zaczęło się zgłaszać wielu klientów. W tym pewien właściciel mercedesa, który poprosił o odkurzenie samochodu i powiedział, że wróci za 40 minut. Zakazał otwierania bagażnika. Kiedy pojawił się po niecałej godzinie, oświadczył dziewczynce i rodzicom, że nie zapłaci za odkurzanie.

Pan Łukasz i Janka mieli rozczarowane miny, ale właściciel mercedesa dalej się upierał, że nie zapłaci. Podszedł do bagażnika i powiedział do Jagny:

Pamiętaj dziewczyno, każda praca do czegoś Cię w życiu doprowadzi, a ciężka na pewno. Za Twój upór i determinację postanowiłem dać Ci deskę”.

Mężczyzna wyjął z bagażnika wiele elektrycznych deskorolek. „Zatkało nas, w ogóle nie braliśmy takiego scenariusza pod uwagę” – powiedział ojciec Jagny dla Mamadu.pl

Kierowca mercedesa pogratulował Panu Łukaszowi wychowania córki i odjechał. Dymny tata miał aż łzy w oczach i nie był w stanie wydusić słowa.

zdjęcie: facebook.com

Zapisy na odkurzanie odwołano. Zebrane pieniądze dziewczynka przeznaczyła na pomoc dla schroniska dla zwierząt. Kupiono dla zwierząt jedzenie, koce i inne potrzeby.

Zapraszam do odwiedzenia naszej strony f7city.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów.