Przyszła paleontolożka, Molly, szukała skamieniałości w świąteczny poranek, kiedy jej zdumionym oczom ukazało się coś niesamowitego… oogromny ząb Megalodona!
9-letnia dziewczynka zauważyła coś, co uważała za ząb, i zanurkowała do wody. Wyszła trzymając 13-centymetrowy ząb megalodona, który jest największym z ponad 400 znalezionych do tej pory.
Koniecznie zajrzyj na f7.pl
Dziewięcioletnia początkująca paleontolożka odkryła 13-centymetrowy ząb megalodona na plaży w Maryland.
Jej matka, Alicia, powiedziała Daily Mail, że jej córka poszła szukać skamieniałości w wodach Zatoki Chesapeake w Boże Narodzenie.
Artefakt, większy niż jej dłoń, należał kiedyś do 50-metrowego megalodona, który żył ponad 2,6 miliona lat temu.
Sampson powiedziała, że jej córka znalazła ponad 400 zębów, ale 13-centymetrowy wydobyty z wody w zeszłym miesiącu jest największy.
Sampson udostępniła kilka zdjęć Molly trzymającej swoje odkrycie, promieniejącej uśmiechem od ucha do ucha.

„Mój mąż szukał tego przez całe życie! Zawsze mieszkaliśmy blisko zatoki, więc wszystkie nasze dzieci robiły to od małego” – powiedziała Alicia Daily Mail.
„Najważniejszą rzeczą, którą Molly naprawdę chciała, były izolowane wodery, żeby mogła wchodzić do wody, gdy jest zimno, i szukać zębów rekinów”.
Czytaj: W Krakowie powstanie nowy park rzeczny
Sampson powiedziała, że nie była na miejscu, ale dowiedziała się o odkryciu, kiedy Molly, jej druga córka Natalie (17 lat) i jej mąż Bruce wrócili do domu.
„Molly powiedziała, że chciała zacząć krzyczeć, kiedy znalazła ząb, bo była taka podekscytowana!” powiedziała.
„Nie było mnie tam, ponieważ było mi za zimno, ale mój mąż powiedział, że zaczęła krzyczeć, mówiąc: „patrz, co znalazłam!”
„To jest coś, co zawsze chciała znaleźć”.
„Molly jest bardzo nieśmiałym dzieckiem, więc nie lubi być w centrum uwagi, ale wie też, że chodzi bardziej o ten niesamowity ząb”.

Młoda dziewczyna poluje na zęby rekinów, odkąd nauczyła się chodzić po plaży, ale zawsze wypatrywała zęba megalodona.
„To szósty ząb megalodona znaleziony przez Molly, ale największy” – powiedziała Sampson.
Molly znalazła ponad 400 zębów różnych typów.
Czytaj: Największy rekin świata nie jest mięsożercą!
Molly powiedziała mamie, że ma nadzieję, że inne dzieci zobaczą, jak zabawne jest odkrywanie i będą przeżywać własne przygody.
Rodzina Sampsonów również podzieliła się swoim odkryciem na Facebooku.
„Jestem prawie pewna, że Molly czuje, że to najlepsze święta w historii” – napisała jej mama w poście.
„…Ten ząb był w wodzie, więc dzięki woderom dostała najlepszą część swojego prezentu!”
Rodzina podzieliła się także zdjęciem skarbu, który wszyscy odkryli w Boże Narodzenie – znaleźli w sumie 22 zęby rekina.
13-centymetrowy ząb został zabrany do Calvert Marine Museum, które potwierdziło tożsamość skamieliny.
Według muzeum, Molly zabrała ząb do wydziału paleontologii, ale będzie mogła podziwiać to odkrycie, kiedy tylko zechce.
Przez ponad sto lat naukowcy próbowali rozszyfrować wygląd megalodona, największego rekina, jaki kiedykolwiek żył.
Naukowcy przyznają, że nadal nie mają pojęcia, jak wyglądało to legendarne stworzenie, gdy pływało w morzach około 15 do 3,6 miliona lat temu.
W nowym badaniu eksperci twierdzą, że wszystkie wcześniej proponowane formy ciała gigantycznego megalodona pozostają „w sferze spekulacji”.
Ale naukowcy mają nadzieję, że pewnego dnia zostanie znaleziony kompletny szkielet megalodona – to, co opisują jako „ostateczny skarb”, co może definitywnie ujawnić, jak wyglądał.
„Badania mogą wydawać się krokiem wstecz w nauce, ale utrzymująca się tajemnica sprawia, że paleontologia, badanie życia prehistorycznego, jest fascynującą i ekscytującą dziedziną nauki” – powiedział autor badania, Kenshu Shimada z DePaul University w Chicago.
„Fakt, że wciąż nie wiemy dokładnie, jak wyglądał megalodon, podtrzymuje naszą wyobraźnię.
„Właśnie dlatego paleontologia nadal jest ekscytującą dziedziną akademicką. Będziemy nadal szukać dalszych wskazówek w zapisie kopalnym.”
Megalodon, którego nazwa oznacza „wielki ząb”, jest zwykle przedstawiany jako ogromny, monstrualny rekin w powieściach i filmach, takich jak film science-fiction „Meg” z 2018 roku.

Chociaż nie ma wątpliwości, że istniały lub były gigantyczne, megalodon (oficjalnie nazywany Otodus megalodon) jest znany tylko ze starożytnych skamieniałych zębów i kręgów.
Na podstawie tych dowodów badania sugerują, że osiągnęły długość co najmniej 15 metrów, a być może nawet 20 metrów.
W 1843 roku szwajcarski przyrodnik Louis Agassiz nadał temu rekinowi początkową nazwę naukową, Carcharodon megalodon, opartą na szczątkach zębów.
Ale ponad 150 lat później nie odkryto jeszcze dodatkowych dowodów kopalnych potwierdzających ich ciała, takich jak kompletny szkielet.
Wymarła bestia spod ziemi: Megalodon wędrował po morzach ponad 3,6 miliona lat temu
Megalodon, czyli wielki ząb, żył od 23 do 3,6 miliona lat temu.
Megalodon jest uważany za jednego z największych i najpotężniejszych drapieżników w historii kręgowców, a skamieniałości sugerują, że dorastał do 20 metrów długości.
Uważa się, że potwór wyglądał jak bardziej krępa wersja dzisiejszego żarłacza białego, budzącego strach, i ważył do 100 ton.
Megalodon jest rozpoznawalny ze względu na ogromne kręgi i zęby, które są trójkątne i mierzą ponad 20 cm po przekątnej.
Słynny łowca skamielin Vito „Megalodon” Bertucci potrzebował prawie 20 lat, aby zrekonstruować szczękę megalodona – największą, jaką kiedykolwiek złożono – która ma 3,3 metra średnicy i 2,7 metra wysokości.
Kolosalne usta Megalodona wytworzyłyby brutalną siłę od 10,8 do 18,2 ton.
Starożytny rekin został opisany jako super drapieżnik, ponieważ potrafił pływać z dużą prędkością i szybko zabijać szeroką gamę ofiar, takich jak żółwie morskie i wieloryby, szybko w swoich mocnych szczękach.