Dziwna sytuacja rodzinna – syn oskarżył ojca o taką bzdurę

0
413
Zdjęcie: Jonas Leupe/Unsplash

14-latek zmuszony do wykonywania prac domowych poszedł do najbliższego posterunku policji i oskarżył swojego ojca o zmuszanie do „nielegalnej pracy dziecka”.

Chińskie media doniosły niedawno o sprawie 14-letniego chłopca, który zaszokował policję, gdy oskarżył swojego ojca o „nielegalną pracę dzieci”, ponieważ był zmuszany do wykonywania prac domowych.

Dziwaczny incydent miał miejsce w Ma’anshan, chińskiej prowincji Anhui. Zmęczony widokiem syna z rękami i oczami przyklejonymi do smartfona oraz ignorowaniem prac domowych i szkoły, rodzic postanowił dać chłopcu przedsmak trudów życia i poprosił go, aby odłożył telefon i popracował w domu.

Wściekły na ojca, który zmusza go do oderwania się od telefonu, nastolatek uzależniony od smartfona wymknął się z domu, gdy jego ojciec nie zwracał uwagi, i poszedł prosto na posterunek policji. Tam zaczął oskarżać ojca o „nielegalną pracę dzieci”.

Funkcjonariusze dyżurni tak naprawdę nie rozumieli, co się dzieje, gdy 14-latek złożył oskarżenie, więc towarzyszyli chłopcu do domu, aby lepiej zrozumieć sytuację. Kiedy powiedzieli ojcu chłopca, o co oskarżył go jego syn, oszołomiony rodzic zaczął wyjaśniać, co się stało, że po prostu zabrał telefon chłopca i zmusił go do prac domowych.

Zgodnie z chińskim prawem prace domowe nie stanowią pracy dzieci, więc rodzic był oczyszczony z zarzutów.

Policjant poradził ojcu, by zdyscyplinował syna, dodając, że odebranie mu smartfona na jakiś czas wydaje się dobrym pomysłem. Na to chłopiec odpowiedział:

„Naprawdę myślisz, że mam tylko ten telefon komórkowy? To takie naiwne z Twojej strony!”.

Dziwna historia rozprzestrzeniła się w chińskich mediach społecznościowych, gdzie ludzie oskarżali syna o brzydkie zachowanie i radzili jego rodzicom, aby przeprowadzili z nim poważną rozmowę, zanim będzie za późno.

Czytaj: Ławka z przebojami Wodeckiego pod Wawelem

Uzależnienie od telefonu

Coraz więcej osób boryka się z uzależnieniem od komórki, czyli fonoholizmem. Pamiętaj, że nie należy lekceważyć nawet najprostszych objawów tego nałogu, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Wirtualny świat jest dla niektórych dzieci o wiele bardziej atrakcyjny od realnego życia. 

Szacuje się, że obecnie prawie co 4. polski nastolatek jest uzależniony od smartfona. Tyle samo uczniów codziennie robi sobie selfieDla 36% dzieci w wieku 12− 19 lat spędzenie dnia bez telefonu jest „czymś niewyobrażalnym”.

Życie poza telefonem – ono naprawdę istnieje!

Czytaj: Robienie selfie oficjalnie uznane za zaburzenie psychiczne

johannesfloe.com – Art to remember