14-latek zmuszony do wykonywania prac domowych poszedł do najbliższego posterunku policji i oskarżył swojego ojca o zmuszanie do „nielegalnej pracy dziecka”.
Chińskie media doniosły niedawno o sprawie 14-letniego chłopca, który zaszokował policję, gdy oskarżył swojego ojca o „nielegalną pracę dzieci”, ponieważ był zmuszany do wykonywania prac domowych.
Dziwaczny incydent miał miejsce w Ma’anshan, chińskiej prowincji Anhui. Zmęczony widokiem syna z rękami i oczami przyklejonymi do smartfona oraz ignorowaniem prac domowych i szkoły, rodzic postanowił dać chłopcu przedsmak trudów życia i poprosił go, aby odłożył telefon i popracował w domu.
Wściekły na ojca, który zmusza go do oderwania się od telefonu, nastolatek uzależniony od smartfona wymknął się z domu, gdy jego ojciec nie zwracał uwagi, i poszedł prosto na posterunek policji. Tam zaczął oskarżać ojca o „nielegalną pracę dzieci”.
Funkcjonariusze dyżurni tak naprawdę nie rozumieli, co się dzieje, gdy 14-latek złożył oskarżenie, więc towarzyszyli chłopcu do domu, aby lepiej zrozumieć sytuację. Kiedy powiedzieli ojcu chłopca, o co oskarżył go jego syn, oszołomiony rodzic zaczął wyjaśniać, co się stało, że po prostu zabrał telefon chłopca i zmusił go do prac domowych.
Zgodnie z chińskim prawem prace domowe nie stanowią pracy dzieci, więc rodzic był oczyszczony z zarzutów.
Policjant poradził ojcu, by zdyscyplinował syna, dodając, że odebranie mu smartfona na jakiś czas wydaje się dobrym pomysłem. Na to chłopiec odpowiedział:
„Naprawdę myślisz, że mam tylko ten telefon komórkowy? To takie naiwne z Twojej strony!”.
Dziwna historia rozprzestrzeniła się w chińskich mediach społecznościowych, gdzie ludzie oskarżali syna o brzydkie zachowanie i radzili jego rodzicom, aby przeprowadzili z nim poważną rozmowę, zanim będzie za późno.
Czytaj: Ławka z przebojami Wodeckiego pod Wawelem
Uzależnienie od telefonu
Coraz więcej osób boryka się z uzależnieniem od komórki, czyli fonoholizmem. Pamiętaj, że nie należy lekceważyć nawet najprostszych objawów tego nałogu, zwłaszcza w przypadku dzieci.
Wirtualny świat jest dla niektórych dzieci o wiele bardziej atrakcyjny od realnego życia.
Szacuje się, że obecnie prawie co 4. polski nastolatek jest uzależniony od smartfona. Tyle samo uczniów codziennie robi sobie selfie. Dla 36% dzieci w wieku 12− 19 lat spędzenie dnia bez telefonu jest „czymś niewyobrażalnym”.
Życie poza telefonem – ono naprawdę istnieje!
Czytaj: Robienie selfie oficjalnie uznane za zaburzenie psychiczne
johannesfloe.com – Art to remember