Eksploracja głębin morskich w rafie Ningaloo odkryła 30 nowych gatunków wodnych!

0
616

Zanurz się w spokojnych głębinach Oceanu Indyjskiego dzięki nowym materiałom 4K z ostatniego zanurzenia Schmidt Ocean Institute w rafie Ningaloo znajdującej się u zachodnich wybrzeży Australii.

Schmidt Ocean Institute to prywatna fundacja non-profit zajmująca się oceanografią, założona w marcu 2009 roku przez Erica Schmidta i Wendy Schmidt.

Czytaj: Niesamowity świat ryb

Wcześniej niewidziana przez naukowców eksploracja uchwyciła życie wodne i pokosy dna morskiego, które przez lata były niezbadane. Łącznie trwająca 180 godzin podwodna przygoda doprowadziła do odkrycia ponad 30 nowych gatunków wodnych, a także najdłuższego zarejestrowanego zwierzęcia. Należący do rodzaju Apolemia organizm, który bije rekordy, osiąga niespotykane dotąd ponad 46 metrów.

Podczas bez-ludzkiego nurkowania wykorzystano ROV Sebastian, zrobotyzowany podwodny pojazd, który może wytrzymać ciśnienie ponad 4 metrów pod wodą przez długi czas, znacznie dłużej niż człowiek.

Zobacz więcej hipnotyzujących filmów instytutu na YouTube, obejrzyj obszerną kolekcję materiałów głębinowych na stronie schmidtocean.org.

Czytaj: Polski fotograf zachwyca zdjęciami kosmosu!