Ekspresowy tort z owocami bez pieczenia. Zaskoczysz gości pysznym deserem!

0
1124

Dostajesz telefon od kogoś z rodziny, że jutro wpadną na kawkę? Przygotuj szybki torcik owocowy bez pieczenia! Ten przepis jest świetny także dla osób, które nienawidzą piec. Za każdym razem możesz go przyrządzać na wiele sposobów, używając innych owoców. Każdy, kto choć raz weźmie kęsa, będzie zachwycony jego smakiem.

Wiosna i lato sprzyjają takim torcikom, ponieważ w sklepach możemy kupić pyszne, sezonowe owoce, np. truskawki, maliny, borówki. Za każdym razem torcik może smakować inaczej, w zależności od tego, jakich owoców użyjesz.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Czym zdrowym pokonać ochotę na coś słodkiego?

Składniki potrzebne do przygotowania tortu:

  • dowolne, ulubione owoce – 300 g
  • śmietana – 500 g
  • żelatyna – 30 g
  • biszkopty lub herbatniki – 200 g
  • cukier – 250 g

Sposób przygotowania:

1.Do małej miski należy dodać żelatynę i zalać 0,5 szklanką zimnej wody. Odstaw żelatynę, żeby spęczniała na około 30 minut.
2. Po tym czasie żelatynę należy umieścić w kąpieli wodnej, bardzo powoli mieszając do momentu, aż grudki całkowicie się rozpuszczą.
3. W głębokiej misie (można w tej od robota kuchennego) ubić śmietanę z cukrem. Kiedy cukier się rozpuści powoli i stopniowo należy dodawać do śmietany z cukrem żelatynę.
4. Folią aluminiową należy zakryć wierzch miski. Umyte, wysuszone i obrane owoce należy pokroić na małe kawałki . Tak samo biszkopty lub herbatniki.
5. Biszkopty razem z owocami należy poukładać w misce i zalać je śmietaną, następnie przykryć folią spożywczą. Tort należy wstawić do lodówki na 3 godziny.
6. Po tym czasie ciasto należy wyjąć z lodówki, odwrócić pojemnik na talerz, na którym podasz deser oraz ściągnąć folię.

Podziel się tym przepisem ze znajomymi i koniecznie podziel się informacją, jakie jest Twoje ulubione ciasto.

POLECAM TAKŻE PRZEPIS NA: Anielskie ruchańce – smakują lepiej niż pączki!