Elon Musk chce wysłać milion ludzi na Marsa

0
182
Elon Musk marzy o wyprawach na Marsa. (zdjęcie: X)

Elon Musk powiedział, że pracuje nad „planem gry”, który ma na celu wysłanie miliona ludzi na Marsa.

Miliarder od dawna mówił o swoich ambicjach skolonizowania Czerwonej Planety, a wcześniej mówił, że według niego ludzie wylądują na niej do 2029 roku.

Początkowo jego firma SpaceX chciała, aby ludzie wylądowali na Marsie w 2024 roku, ale Musk przesunął te oczekiwania w 2020 roku, mówiąc, że jest „bardzo pewien”, że ludzie mogą tam wylądować „za około sześć lat”.

CZYTAJ: Ten zegarek zawiera prawdziwy pył z planety Mars

Chociaż przyznał już wcześniej, że pierwsi ludzie, którzy zostaną tam wysłani, mogą nie przeżyć tego wydarzenia.

Przemawiając w 2021 roku, Musk powiedział: „Możesz umrzeć, będzie to niewygodna podróż i prawdopodobnie nie będziesz miał dobrego jedzenia”.

Powtarzając, jak niebezpieczna będzie ta podróż, dodał: „Szczerze mówiąc, na początku prawdopodobnie umrze grupa ludzi”.

Musk dodał, że będzie to „trudna i niebezpieczna podróż, z której możesz nie wrócić żywy”.

Brzmi zachęcająco, prawda?

Elon Musk powiedział, że pracuje nad „planem gry”, aby dostać się na Marsa. Źródło: X/@elonmusk

I chociaż w ostatnich miesiącach milczał na temat jakichkolwiek planów wysłania ludzi na Marsa, Musk niedawno zdradził na X, że nadal pracuje nad „planem gry”.

Powiedział: „Opracowujemy plan gry, który ma zapewnić wysłanie miliona ludzi na Marsa.”

„Zamierzam skolonizować Marsa. Moją życiową misją jest uczynienie ludzkości cywilizacją wieloplanetarną”.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Polak zdobył brązowy medal Pucharu Świata w short tracku w Gdańsku

Musk uważa, że gatunek stanie w obliczu bariery uniemożliwiającej przetrwanie, takiej jak zmiana klimatu lub wojna nuklearna, która nas wszystkich unicestwi.

Musk sugeruje, że jedynym sposobem, w jaki ludzie mogą uniknąć tego na Marsie, jest zapewnienie ludziom możliwości przetrwania na Marsie bez konieczności polegania na zaopatrzeniu ludzi na Ziemi.

Przemawiając na wirtualnej konferencji „Humans to Mars” w 2020 roku, Musk powiedział: „Sądzę, że dotarcie na Marsa nie jest sprawą fundamentalną. Fundamentalną kwestią jest zbudowanie bazy, zbudowanie samowystarczalnego miasta na Marsie.”

„Zamierzamy zbudować fabrykę paliwa, początkową bazę marsjańską – Mars Base Alpha – a następnie doprowadzić ją do stanu, w którym będzie samowystarczalna.”

„Chcę podkreślić, że jest to bardzo trudna i niebezpieczna, trudna sprawa, nie dla osób o słabym sercu. Jest duża szansa, że umrzesz, to będzie trudne, ale będzie całkiem chwalebne, jeśli się uda”.

A Ty wolisz zostać na Ziemi, czy udać się na Marsa?

CZYTAJ NA F7SPORT.PL – Lewandowski osiągnął kamień milowy w postaci strzelonych 50 bramek dla Barcelony