Elon Musk w tym roku zapłaci 11 miliardów dolarów podatku

0
408
Elon Musk: „W tym roku zapłacę ponad 11 miliardów dolarów podatków”. Źródło: Twitter

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie, napisał na Twitterze, że w tym roku zapłaci 11 miliardów dolarów podatku.

Musk został uwikłany w publiczną debatę w mediach społecznościowych na temat tego, ile płaci podatku.

Na początku tego tygodnia demokratyczna senator Elizabeth Warren na Twitterze wezwała Muska, aby ten zapłacił podatki”.

„Jeżeli otworzysz oczy na 2 sekundy, to uświadomisz sobie, że zapłacę w tym roku więcej podatków, niż którykolwiek Amerykanin w historii” – odpowiedział jej miliarder.

„Dla tych, którzy się zastanawiają, zapłacę w tym roku ponad 11 miliardów dolarów podatków” – napisał Musk.

Musk, współzałożyciel producenta samochodów elektrycznych Tesla i producenta samochodów kosmicznych SpaceX, na początku tego roku stał się najbogatszym człowiekiem na świecie.

Bloomberg Billionaires Index szacuje jego majątek na 243 miliardy dolarów, podczas gdy Tesla jest wart około 1 biliona dolarów, a SpaceX jest wart 100 miliardów dolarów.

Czytaj: Musk twierdzi, że implanty mózgowe Neuralink są gotowe do testów na ludziach

W zeszłym tygodniu Musk został wybrany Osobą Roku przez magazyn Time.

To skłoniło senator Warren do napisania na Twitterze: „Zmieńmy sfałszowany kod podatkowy, aby „Człowiek Roku” faktycznie płacił podatki i przestawał pasożytować na innych”.

Prezydent USA Joe Biden jest chętny do podniesienia podatków dla ultrabogatych, chociaż plany legislacyjne w Kongresie jak dotąd utknęły w martwym punkcie.

Niektórzy senatorowie, w tym pani Warren, poparli ideę opodatkowania nie tylko dochodów najbogatszych obywateli Ameryki, ale także rosnącej wartości posiadanych przez nich aktywów, takich jak akcje.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Wielu najbogatszych obywateli Ameryki nie otrzymuje wynagrodzenia podlegającego bezpośredniemu opodatkowaniu. Zamiast tego trzymają swój majątek w akcjach i innych inwestycjach, a następnie zaciągają pożyczki, wykorzystując te aktywa jako zabezpieczenie.

Musk odpowiedział na tweeta senator Warren, mówiąc, że w tym roku zapłaci „więcej podatków niż jakikolwiek Amerykanin w historii”.

Czytaj: Mrozu wyrusza w Złotą Trasę, a jednym z przystanków będzie Wrocław