Elon Musk zostanie pierwszym trylionerem na świecie do 2024 roku

0
343

Elon Musk jest bliski zostania pierwszym na świecie trylionerem.

Do tej pory zgromadził tylko marne bogactwo w wysokości około 200 miliardów dolarów.

Ale Tipalti Approve prognozuje, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia statusu trylionera do 2024 roku.

Korzystając z danych historycznych dostarczonych przez Forbes, Approve przeliczyło niektóre liczby i wnioskuje, że fortuna Muska tylko poszybuje w górę.

„Według Forbesa najbogatszy człowiek na świecie, Elon Musk, ma szacowany majątek netto na 263 miliardy dolarów na dzień 19 stycznia 2021 roku” – czytamy w raporcie Approve.

Czytaj: Wrocław: bezpłatne wycieczki z przewodnikiem przez całe wakacje

Elon Musk. Źródło: Twitter

„Od 2017 roku fortuna Muska wykazuje średni roczny wzrost o 129 procent, co może potencjalnie sprawić, że osiągnie wartość netto 1,38 biliona dolarów do 2024 roku w wieku 52 lat.”

To niewiarygodne – i nie, nie wymyślił jeszcze prawdziwego kodu do zarabiania pieniędzy à la The Sims.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Approve następnie szczegółowo omówiło, w jaki sposób zgromadził tak imponujący poziom bogactwa.

„Jak to się mówi, musisz wydawać pieniądze, aby zarabiać pieniądze” – czytamy w raporcie Approve.

„Musk przeznaczył fundusze ze sprzedaży PayPala, około 180 milionów dolarów na swoje nowe firmy Tesla i SpaceX.

„Tesla produkuje i sprzedaje samochody elektryczne, mając 23 procent udziałów w firmie, znacząco przyczynia się do ogromnego bogactwa Muska”.

Czytaj: Tesla uruchamia swój pierwszy europejski zakład produkcyjny w Niemczech

Raport wyjaśniał również, w jaki sposób bogactwo Muska zostało zwiększone przez jego firmę zajmującą się inżynierią statków kosmicznych.

„SpaceX generuje ogromne dochody, obciążając klientów rządowych i komercyjnych za wysyłanie różnych rzeczy w kosmos, w tym satelitów, dostaw Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i ludzi” – powiedziało Approve.

„Te dwie firmy razem wzięte spowodowały, że fortuna Muska wzrosła z 25 miliardów dolarów w 2020 roku do 263 miliardów w 2022 roku”.

Approve obliczyło średnią roczną stopę wzrostu Muska w procentach, a następnie dokonało ekstrapolacji tych danych, aby dać prognozy na następne trzy dekady.

Ale Musk ma kilku innych braci-miliarderów depczących mu po piętach.

Approve wskazuje również, że indyjski przemysłowiec i filantrop Gautam Adani osiągnie status bilionera do 2025 roku, a inwestor TikTok Zhang Yiming zostanie bilionerem w 2026 roku.

Mając to na uwadze, Musk stracił w tym roku więcej pieniędzy niż większość ludzi zarobi w swoim życiu, więc ten wyścig do zostania bilionerem jest z pewnością wart obejrzenia.