Emerytowana nauczycielka napisała list do rodziców. Musisz to przeczytać!

0
845

Większość ludzi myśląc o systemie edukacji nie ma pozytywnych skojarzeń. Bardzo duża część rodziców uważa, że przedszkolach i szkołach można by wiele zmienić na lepsze. Bardzo mało osób pozytywnie ocenia system edukacji i nie wierzą oni w jego sprawność i wydajność w dzisiejszych czasach.

Pomimo konfliktu między politykami, rodzicami i nauczycielami system ten trwa i nie zmienia się jakoś drastycznie, żeby polepszyć sytuację uczniów i nauczycieli.

Po kilkudziesięciu latach pracy, po przejściu na zasłużoną emeryturę jedna z nauczycielek postanowiła, że zabierze głos w tej sprawie i powie po prostu to, co myśli.

Lisa Roberson, bo o niej mowa, nie wytrzymała i odpowiedziała na jeden z artykułów, który pojawił się w gazecie. Swoje słowa skierowała do wszystkich rodziców.

Koniecznie go przeczytajcie! Oto, co napisała:

„Jako emerytowany nauczyciel mam już dość ludzi, którzy nie wiedzą nic o szkołach publicznych, którzy dawno nie byli w klasie lub wierzą, że mogą naprawić nasz system edukacji.

Nauczyciele nie są problemem! Problem stanowią rodzice. Nie uczą dzieci dobrych manier, nie wychowują, ani nie uczą szacunku – dzieci nie mają nawet mętnej wiedzy na temat tego, jak dogadać się z innymi ludźmi.

Przychodzą do szkoły w butach, które kosztują więcej niż pensja nauczyciela – a jednocześnie nie mają książek, zeszytów czy długopisu.

Kiedy mówisz o tym, że szkoła zawiodła, zastanów się, gdzie byli rodzice. Czy chodzili na zebrania? Czy regularnie rozmawiali z nauczycielami? Czy interesują się? Czy upewniają się, że dzieci są przygotowane i mają niezbędne przybory? Czy upewniają się, że dzieci odrabiają lekcje? Czy słuchają na lekcji?

zdjęcie: pl.freepik.com

Czy rodzice wiedza o tym, że ich dziecko nie jest ideałem, a jednym z tych, które przeszkadza i utrudnia prowadzenie lekcji?

Kiedy spojrzysz na te czynniki, zrozumiesz, że to nie szkoły zawiodły, ale rodzice.

Nauczyciele nie mogą wykonywać swojej pracy, jeśli swojej pracy nie wykonają rodzice. Dopóki rodzice nie wywiążą się ze swoich obowiązków nic się nie zmieni!”

Artykuł opublikowany w gazecie. Zdjęcie: facebook.com

Zgadzasz się z tym listem?

PRZECZYTAJ TAKŻE: 10-latek znalazł pieniądze na ulicy. Oddał je policji, nagrody nie chce. Woli pomóc zwierzętom w schronisku

Źródło: es.stories.newsner.com,
Zdjęcie główne: pl.freepik.com

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl