Essie Dunbar żyła 47 lat po tym, jak została pochowana żywcem

0
498
Czy Essie Dunbar została odkryta żywa w trumnie podczas jej pogrzebu? Źródło: Twitter

Ta historia wydarzyła się naprawdę!

Powszechnie uważa się, że jednym z najstraszniejszych incydentów jest albo pogrzebanie kogoś żywcem, albo budzenie się 2 metry pod ziemią, by odkryć, że pomylono kogoś z martwym. Takie incydenty, choć bardzo rzadkie, zdarzają się od czasu do czasu.

W 1915 roku kobieta spóźniła się na pogrzeb swojej siostry. Kiedy przybyła na miejsce, zażądała odkopania trumny siostry, aby zobaczyć ją po raz ostatni. Po otwarciu trumny jej siostra, 30-letnia Essie Dunbar otworzyła oczy i zdezorientowana rozejrzała się wokół.

Okazało się, że Essie miała atak padaczki, podczas której straciła przytomność. Przez panującą wówczas falę upałów, wszystkich zmarłych grzebano jak najszybciej.

Essie Dunbar żyła przez kolejne 47 lat, aż zmarła w 1962 roku.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zgodnie z tym incydentem Jan Bondeson opublikował książkę „Buried Alive: The Terrible History of Our Primitive Fear”.

Książka opisuje, że latem 1915 roku, kiedy lekarz odwiedził Essie Dunbar, nie zauważył żadnych oznak życia i ogłosił jej śmierć. Ciało zostało umieszczone w drewnianej trumnie, a pogrzeb miał się odbyć następnego ranka o godzinie 11:00, aby umożliwić siostrze Essie, która mieszka w sąsiednim mieście, udział.

Ceremonia była długa, ale kiedy trumna Essie została umieszczona w głębokim na 2 metry grobie, siostra jeszcze nie przybyła. Ale po kilku minutach pojawiła się siostra i wszyscy zgodzili się wykopać trumnę, aby mogła zobaczyć Essie po raz ostatni.

Kiedy wieko trumny zostało otwarte, Essie usiadła w trumnie i uśmiechnęła się do siostry. Trzej księża wpadli z powrotem do grobu, jeden miał trzy połamane żebra, a pozostali dwaj go zdeptali, próbując uciec. Wszyscy myśleli, że Essie jest duchem i wszyscy histerycznie uciekli do miasta. Przez wiele lat sąsiedzi byli podejrzliwi wobec Essie Dunbar, a nawet krążą plotki, że jest to zombie, który wrócił do życia.

W rzeczywistości nie było żadnych informacji z pierwszej ręki potwierdzających tę historię. Prawdziwym dowodem wydają się być tylko doniesienia prasowe opublikowane kilkadziesiąt lat później.

Essie Dunbar faktycznie zmarła 22 maja 1962 roku. Bonderson zacytował artykuł opublikowany 25 sierpnia 1955 w Augusta Chronicle. W artykule napisano o śmierci lekarza, który w 1915 roku fałszywie ogłosił śmierć Essie Dunbar. Opis artykułu dotyczący pochówku żywcem Essie oparty jest na raportach z drugiej ręki od słynnego lokalnego lekarza, który „leczył pastora, który został ranny w tym dziwacznym incydencie”.

Czytaj: Trumny pójdą w zapomnienie. Ta wyjątkowa urna daje zmarłym drugie życie.