Fale upałów topią infrastrukturę na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku

0
353
Źródło: Washington State Department of Transportation/Twitter

Ani ludzie, ani infrastruktura nie są gotowi na skutki zmian klimatycznych.

Kilka dni po rekordowo wysokich temperaturach w Arktyce, północno-zachodnie wybrzeże Pacyfiku zmaga się z falami upałów, które dosłownie topią kable, drogi i zamykają szkoły, ponieważ budynki nie mają odpowiedniej infrastruktury, aby zapewnić chłód w klasach.

Przez lata na tym obszarze panowały umiarkowane lata, które nie wymagały klimatyzacji. To prawdopodobnie się zmieni.

Portland zawiesił swoje usługi tramwajowe po tym, jak kable zasilające zostały stopione przez potworny upał.

Czytaj: Pogoda w Kanadzie: fala upałów bije rekordy

Rządy stanowe zareagowały, wykorzystując baseny, biblioteki, centra handlowe i kina jako centra chłodzenia dla społeczeństwa. Lokalne media poinformowały, że zabrakło urządzeń klimatyzacyjnych.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną sieci energetyczne są obecnie obciążone. „Sieci energetyczne są projektowane zgodnie z historycznymi normami, a kiedy osiągamy te nienormalne temperatury, obciążenie sieci jest bezprecedensowe” – powiedział Vivek Shandas, profesor adaptacji klimatycznej z Uniwersytetu w Portlandzie w stanie Oregon dla Gizmodo.

Czytaj: Dwa dni grania na żywo na rzecz dzieci z onkologii

Naukowcy od dawna ostrzegali, że globalne ocieplenie spowoduje bezprecedensowe zmiany klimatyczne, takie jak fale upałów na normalnie zimnych obszarach.

„Ponieważ nie ma żadnego wcześniejszego wystąpienia zdarzenia, którego doświadczamy w lokalnych rejestrach klimatycznych, jest nieco niepokojące, że nie ma analogii do pracy. Zapisy temperatury spadną w imponujący sposób. Zachowaj spokój, bądź nawodniony” – donosi NPR.

Wydarzenie przypisywane jest kopule cieplnej, która uformowała się nad regionem i jest określane jako wydarzenie raz na 1000 lat. Ale kto może zagwarantować, czy to się jeszcze nie powtórzy w najbliższym czasie?

johannesfloe.com – Art to remember