Fani filmu zbierają pieniądze na operację mózgu dla kaskaderki

0
322
Dayna Grant | Zdjęcia: givealittle.co.nz

Fani filmu przekazali ponad 91 000 dolarów i liczą na opłacenie nagłej operacji mózgu kaskaderki po tym, jak doznała urazu głowy na planie.

Światowej sławy kaskaderka Dayna Grant, która zastępowała Charlize Theron w trakcie zdjęć do Mad Maxa: Na drodze gniewu (2015), oraz była kaskaderką przy filmach Wonder Woman 1984 (2020), Mulan (2020), a karierę zaczynała m.in. na planie serialu Xena: wojownicza księżniczka, niedawno doznała urazu głowy podczas kręcenia nadchodzącego serialu.

Rezonans magnetyczny wykazał 8-milimetrowego tętniaka i obrażenia w górnym odcinku kręgosłupa szyjnego.

Czytaj: 7 mitów i faktów na temat guza mózgu

Chirurdzy zalecali natychmiastową operację, ale system opieki zdrowotnej w Nowej Zelandii ma listę oczekujących na co najmniej cztery miesiące. A jej ubezpieczyciele nie pokryją kosztów skomplikowanego zabiegu. Kosztuje on aż 60 tysięcy dolarów.

Fani i aktorzy postanowili pomóc na własną rękę. Rozpoczęto więc kampanię w Internecie, aby zebrać pieniądze na operację.

„Pomóż mi pomóc naszej drogiej przyjaciółce, Xenie Stuntwoman [Dayna Grant], poddać się nagłej operacji mózgu po urazie głowy na planie nadchodzącego projektu” – napisała na Twitterze aktorka Lucy Lawless.

Fani podkreślili również, że Grant jest nie tylko światowej klasy kaskaderką, ale przede wszystkim matką trójki dzieci.

W przeciągu kilku dni udało się uzbierać niebotyczną kwotę. Z potrzebnych 60 tysięcy dolarów wpłynęło już ponad 91 tysięcy.

Grant powiedziała, że „absolutnie zaniemówiła” i jest „bardzo poruszona” całą miłością i wsparciem z całego świata.

Czytaj: Ławka z przebojami Wodeckiego pod Wawelem

Grant będzie mogła skorzystać z fizjoterapii, terapii zajęciowej i innych zabiegów pooperacyjnych, które przyspieszą jej gojenie i znacznie zmniejszą stres związany z brakiem fizycznej zdolności do pracy przez 6 miesięcy po operacji.

I właśnie w takich przypadkach moc Internetu jest wspaniała. Życzymy Grant dużo zdrowia!

johannesfloe.com – Art to remember