Fani są zaskoczeni niskim głosem Michaela Jacksona w klipie z 1997 roku

0
458

Fani są zaskoczeni niskim głosem Michaela Jacksona w klipie Resurfaced 1997

Michael Jackson to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych gwiazd popu wszech czasów. Jego kariera była definiowana przez wiele rzeczy, w tym multiplatynowe albumy, figura taneczna moonwalk i niesamowity falset. Podczas gdy jego biblioteka muzyczna pokazuje jego czterooktawowy zakres głosu, wielu jest zaskoczonych dowodami na to, że piosenkarz śpiewa lub mówi niższymi tonami.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Klip z 1997 roku przedstawiający Jacksona wykonującego „In the Closet” w Kopenhadze z trasy HIStory World Tour pojawił się niedawno ku zdumieniu fanów na całym świecie. Teledysk zaczyna się od muzyka śpiewającego swoim kultowym falsetem, po czym szybko przechodzi do głębokiego głosu, by śpiewać i mówić: „Jedną rzecz w życiu, którą musisz zrozumieć…” W studyjnej wersji piosenki kobieta śpiewa szeptem te słowa, więc tłum jest pozornie zaskoczony. Odpowiedzieli na niski głos Jacksona dzikimi okrzykami.

Nagranie zostało opublikowane na Reddit pod koniec września 2022 roku i otrzymało ponad 60 000 głosów i tysiące komentarzy od zaskoczonych widzów. „Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby śpiewał/mówił bez falsetu”, napisał jeden z internautów. „Brzmiał jak zupełnie inna osoba”. Ktoś inny przyznał: „NIE byłem na to gotowy”.

Czytaj: Unikalny projekt fotograficzny: gwiazdy spotkały się ze sobą z młodości.

Ludzie szybko zwracali uwagę, że nie był to pierwszy ani jedyny raz, kiedy słynny wykonawca ujawnił swój szeroki zakres śpiewu. Ilekroć mówi się o umiejętnościach piosenkarza, trudno nie znaleźć linku do 25-minutowego wideo z sesji treningowej wokalisty Jacksona z trenerem Sethem Riggsem. Szybkie wyszukiwanie w Google „prawdziwego głosu Michaela Jacksona” lub „głęboki głos Michaela Jacksona” wskaże ci dziesiątki filmów, składających losowe wywiady i klipy z występów, które mają udowodnić, że Jackson używał fałszywego głosu w miejscach publicznych najczęściej.

Mając dowód na to, że wykonawca kilkakrotnie publicznie pokazywał swój szeroki zakres, wielu podzielało swoje teorie, dlaczego Jackson wydawał się rzadko dzielić swoim niskim głosem. Jednym z popularnych pomysłów jest to, że wokalista mówił wysokim tonem, aby zachować swój śpiewny głos. Niektórzy odpowiedzieli osobistymi historiami na poparcie tego pomysłu, takimi jak ten komentarz: „Byłem głównym muzykiem… i wyszkoliłem się w mówieniu wyższym głosem, aby utrzymać wysokie dźwięki, na które tak ciężko pracowałem. Dzięki temu były osiągalne prawie dekadę później, mimo że nie pracuję z nimi często”.

Czytaj: Butelkomaty w sklepach Lidl w Poznaniu

Chociaż prawdziwy powód może nigdy nie być znany, to niewiarygodne, gdy muzyk osiąga tak szeroki zakres możliwości wokalnych. Przewiń poniżej, aby obejrzeć występ, o którym wszyscy mówią.

Klip z 1997 roku Michaela Jacksona wykonującego „In the Closet” w Kopenhadze z HIStory World Tour pojawił się niedawno w sieci, ku zdumieniu fanów na całym świecie.

Ludzie szybko zwracali uwagę, że nie był to pierwszy ani jedyny raz, kiedy słynny wykonawca ujawnił swój szeroki zakres śpiewu, jak w tej sesji wokalnej z jego trenerem Sethem Riggsem.