Fiat 126p Toma Hanksa sprzedany. To najdroższy maluch na świecie!

0
292
Tom Hanks wystawił na aukcję Malucha otrzymanego z Polski.

Najsłynniejszy „maluch” na świecie będzie jednocześnie najdroższym. Fiat 126p przekazany przez Polaków w ręce Toma Hanksa trafił na aukcję i został sprzedany za zawrotną kwotę. Wszystko w słusznym celu.

W 2017 roku Tom Hanks podczas kręcenie materiału do filmu „Most Szpiegów” w Budapeszcie zrobił sobie zdjęcia przy napotkanym na ulicy Fiacie 126p. Aktor zauroczył się tym samochodem i podzielił się tym w Internecie. Zdjęcia Hanksa przy „maluchu” miały żartobliwie sugerować, że to jego nowe auto.

Zdjęcie udostępnione na Instagramie szybko stało się popularne na całym świecie. Zauważyli je mieszkańcy Bielska-Białej, gdzie początkowo produkowano Fiaty 126p.

Monika Jaskólska zajęła się organizacją wyjątkowego prezentu, jaki miał niebawem trafić do Hanksa. Po paru tygodniach poszukiwań zakupiono egzemplarz z początków produkcji, a dokładnie z roku 1974. Sponsorem akcji został Rafał Sonik, dzięki czemu fundusze zbierane na zakup i odbudowę auta mogły zostać przekazane na rzecz wsparcia Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Do tej charytatywnej akcji włączył się finansowo nawet sam Hanks. Samochód został przekazany 30 listopada 2017 roku w domu Konsula Generalnego RP w Los Angeles jako prezent od mieszkańców polskiego miasta.

Maluch Toma Hanksa. Zdjęcie: materiały prasowe/Bringatrailer.com

Maluch trafił do aktora w stanie idealnym. Tom Hanks nie użytkował intensywnie Fiata 126p i bardzo o niego dbał. Samochód ma przejechane 500 kilometrów.

Czytaj: Włoska firma tworzy pojazd elektryczny inspirowany Fiatem 126

Maluch Toma Hanksa w cenie samochodu premium

Kilka dni temu aktor postanowił wesprzeć szczytny cel – fundację Elizabeth Dole w ramach kampanii Hidden Heroes. To popularna w Stanach Zjednoczonych akcja, która wspiera rodziny weteranów wojennych. Tom Hanks poinformował, że cała kwota uzyskana podczas aukcji darowanego Fiata 126p trafi właśnie na ten cel.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zainteresowanie wyprodukowanym w Polsce Fiatem było tak ogromne, że sprzedaż zakończono kwotą 83 500 dolarów, co w przeliczeniu daje 366 tys. zł.

Na razie nie zdradzono, kto został nowym właścicielem samochody, ale być może za jakiś czas tajemniczy kolekcjoner pochwali się wyjątkowym „maluchem”.

Czytaj: Wrocław wyróżniony w European Cities & Regions of the Future 2022/23