Firma zatrudniła robota na stanowisko dyrektora generalnego

0
198
Zdjęcie: geralt/Pixabay

Chińska firma Metaverse NetDragon Websoft niedawno przeszła do historii, mianując na swojego dyrektora generalnego wirtualnego robota humanoidalnego napędzanego sztuczną inteligencją.

Nowy dyrektor generalny wykorzystujący sztuczną inteligencję, znany jako „Ms Tang Yu”, stanie na czele „działu organizacji i wydajności” firmy NetDragon Websoft, nadzorując operacje w firmie technologicznej o wartości prawie 10 miliardów dolarów.

Zarząd NetDragon Websoft najwyraźniej wierzy, że sztuczna inteligencja to przyszłość zarządzania korporacją, a mianowanie pani Tang Yu jest symbolicznym zobowiązaniem do wykorzystania sztucznej inteligencji i zmiany sposobu prowadzenia działalności.

„Tang Yu usprawni przepływ procesów, poprawi jakość zadań roboczych i przyspieszy ich wykonanie” – czytamy w komunikacie prasowym NetDragon Websoft. „Tang Yu będzie również służyć jako centrum danych w czasie rzeczywistym i narzędzie analityczne wspierające racjonalne podejmowanie decyzji w codziennych operacjach, a także umożliwiające bardziej efektywny system zarządzania ryzykiem”.

„Ponadto oczekuje się, że Tang Yu odegra kluczową rolę w rozwoju talentów i zapewnieniu sprawiedliwego i wydajnego miejsca pracy dla wszystkich pracowników” – dodano w komunikacie prasowym.

Czytaj: Ogromna inwestycja Rynair we Wrocławiu. Zatrudnią 200 osób

W przyszłości chińska firma technologiczna planuje rozszerzyć algorytmy stojące za Tang Yu, aby stworzyć wysoce przejrzysty model zarządzania, gdy NetDragon Websoft przekształci się w „społeczność roboczą opartą na metawersie”.

Założona w 1999 roku firma NetDragon Websoft jest jednym z najbardziej szanowanych chińskich twórców gier wideo, który pracował nad odnoszącymi sukcesy tytułami, takimi jak Eudemons Online, Heroes Evolved, Conquer Online i Under Oath.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jak dotąd nie ujawniono żadnych szczegółowych informacji na temat dyrektora generalnego opartego na sztucznej inteligencji, ale kontrowersyjne wiadomości wywołały gorącą debatę w mediach społecznościowych na temat koncepcji przejmowania pracy przez maszyny.

Czytaj: Roboty mogą pomóc w wykrywaniu problemów ze zdrowiem psychicznym u dzieci

Co ciekawe, w 2017 roku popularny chiński przedsiębiorca Jack Ma publicznie stwierdził, że „za 30 lat robot prawdopodobnie znajdzie się na okładce Time Magazine jako najlepszy dyrektor generalny”. Chyba zaczynamy to dostrzegać…