Foka podpłynęła do nurka. Gdy ten wyciągnął rękę, stało się coś niebywałego.

0
1304
Foki wiodą wodno - lądowy tryb życia. Na lądzie ich ruchy są powolne i niezdarne, w wodzie pływają znakomicie. Zdjęcie: YouTube.com

Spotkanie foki w naturalnym środowisku wcale nie jest prostym zadaniem. W Polsce jeżeli chcemy zobaczyć te stworzenia możemy udać się na Hel do Fokarium. Jak się zaraz przekonacie, foki to bardzo przyjazne i potrzebujące czułości ssaki morskie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szczęśliwe nowiny z fokarium w Helu – wszystkie foki za kilka miesięcy będą mamami!

Gary Grayson nurkował w Scilly we włoskiej Kalabrii. Wtedy doszło do spotkania, które zapamięta do końca życia. Dwie szare foki podpłynęły do niego i ewidentnie chciały z nim nawiązać kontakt. Było to duże zaskoczenie dla mężczyzny, ponieważ dzikie foki unikają ludzi i nie zbliżają się do nich.

Jedna z fok bardzo zainteresowana obecnością mężczyzny, podpłynęła do niego i dotknęła go swoim pyszczkiem, próbując mu przekazać: „Witaj w moim świecie”.

zdjęcie: YouTube

Mężczyzna na początku był troszkę nieufny, jednak gdy wyciągnął do foki rękę stało się coś pięknego. Foka po prostu chciała być troszkę po-dopieszczana.

Foka złapała rękę Gary’ego i przyłożyła ją do swojego brzucha. Chciała być pogłaskana po brzuszku.

zdjęcie: YouTube

Poniżej możecie zobaczyć to niebywałe spotkanie.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=153&v=Oz5pjXQMhiE

Na nagraniu widać potwierdzenie słów, że foki to „psy z morza”. Patrząc na to nagranie przypomina mi się mój kochany labrador, który także uwielbiał być głaskany po brzuszku. W końcu każde zwierzę potrzebuje czułości.

Drugie nagranie pokazujące, że foki to niebywałe pieszczoszki pochodzi z pobliżu wyspy Farne zlokalizowanej na północy Anglii. Ben Burville, lekarz, który każdą wolną chwilę poświęca na nurkowanie także zapamięta spotkanie z fokami do końca życia.

Grupa szarych fok podpłynęła do nurka i zaczęła z nim pływać. Foki zaczęły się do niego przytulać i były bardzo zainteresowane obecnością człowieka. Ben ma ogromne doświadczenie w nurkowaniu, dlatego nie przestraszył się obecności fok.

Poniżej możecie obejrzeć to poruszające nagranie. W pewnym momencie foka nawet zdjęła mężczyźnie okulary do nurkowania. Mogę się tylko domyślać, że jest to niezapomniane doświadczenie.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl