Fotograf amator zarejestrował niesamowite zdjęcie bielika amerykańskiego

0
913

Oryginalne zdjęcie bielika amerykańskiego wykonał kanadyjski fotograf-amator Steve Biro. Wystarczyła chwila, aby zdjęcie obiegło świat.

Steve Biro uwielbia fotografować naturę. Bielikowi o imieniu Bruce fotograf robił zdjęcie w Canadian Raptor Conservacy w stanie Ontario. Ptak na zdjęciu wygląda majestatycznie i po prostu pięknie!

Rozpięte skrzydła są wyrównane, oba dotykają wody” – powiedział dla BBC. „To [zdjęcie] było tym, które wydawało mi się bardziej wyjątkowe od innych”.

Jak twierdzi Steve Biro w rozmowie BBC, kanadyjski rezerwat jest popularny wśród fotografów, a ptaki nie zwracają na nich większej uwagi.

Bruce’owi chyba nie spodobało się, że stoję z aparatem w tym konkretnym miejscu i próbował mnie przegonić. Poczułem powiew jego skrzydeł. Inni fotografowie wstrzymali oddech. To było naprawdę ekscytujące” – opowiadał podekscytowany Biro.

Miałem szczęście, że udało mi się uchwycić symetryczne odbicie skrzydeł pięknego bielika amerykańskiego. Leciał prosto na mnie!” – można przeczytać na Instagramie.

Czytaj: Ten ptak jest tak duży, że ludzie mylą go z człowiekiem w przebraniu

Zdjęcie: instagram.com

Biro zrobił temu bielikowi setki zdjęć, ale tylko to jedno stało się hitem.

„Piękne”, „spektakularne”, „niesamowite ujęcie”, „klasa” – komentują użytkownicy mediów społecznościowych.

Jestem oszołomiony tak pozytywnym odbiorem” – przyznał autor fotografii.

Symbol Ameryki

Bielik amerykański to symbol Stanów Zjednoczonych. Na pewno kojarzycie wyniosłe obrazki z dumnym zwierzęciem.

Bielik amerykański to ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, występujący w Ameryce Północnej. Waży od 3 do 6 kilogramów, a rozpiętość jego skrzydeł może wynieść nawet 2,4 metra.

Więcej zdjęć Stev’a Biro możecie obejrzeć na Instagramie i na Facebooku.

Zdjęcie główne: facebook.com

Czytaj: Wieżowce w USA zabijają ptaki. Rocznie ginie ich nawet 600 mln