Fotograf odkrył śpiące pszczoły drzemiące w środku kwiatu

0
519
Zdjęcie: Joe Neely

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak i kiedy śpią owady? Ponieważ brzęczą o każdej porze dnia, być może nie zastanawiałeś się nad tym.

Ale jak pokazuje fotograf przyrody Joe Neely, pszczoły w rzeczywistości też muszą się wyspać.

Neely zrobił urocze zdjęcie dwóch pszczół drzemiących w kolorowym kwiecie ślazowiec. Stworzenia pokryte pyłkiem są przytulone do siebie w środku pomarańczowo-szkarłatnego kwiatu w scenie, która jest prawie zbyt idealna, aby mogła być prawdziwa.

Neely przypadkiem natknął się na dwie pszczoły.

„Była wiosna, więc ja i moja żona Niccole (oboje jesteśmy zapalonymi fotografami przyrody) wyruszyliśmy w poszukiwaniu meksykańskich kwiatów maku, ale pola były puste” – mówi Joe.

W końcu natknęli się na zagajnik kwiatów na poboczu drogi i zatrzymali się, aby zrobić kilka zdjęć.

„Niccole szukała idealnego kwiatu i zauważyła kilka pszczół w jednym z kwiatów ślazowca pomarańczowego”.

Czytaj: Gatunek pszczół uważany za wymarły od 100 lat na nowo odkryty

Neely i jego żona obserwowali, jak kolejne pszczoły układają się do snu w środki kwiatów.

„Niedługo potem wszystkie kwiaty miały w sobie nieruchomego mieszkańca. Pszczoły szły spać. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego zachowania. Potem, gdy zachód słońca pociemniał, ostatnia pszczoła usiłowała znaleźć swój własny kwiat, ale wszystkie były zajęte, więc wczołgała się w płatki do innej pszczoły, która przesunęła się trochę, aby zrobić jej miejsce”.

Zdając sobie sprawę, że to będzie idealne zdjęcie, Neely szybko wyjął swój sprzęt do makrofotografii i zrobił kilka zdjęć.

„Ich niebieskie oczy i pomarańczowe kwiaty pięknie kontrastowały. Dopiero gdy wróciliśmy do domu, dowiedzieliśmy się więcej o nich i ich wyjątkowym zachowaniu podczas spania w kwiatach ślazowca”.

Niektóre pszczoły co noc przechodzą do swoich uli, ale ten gatunek często śpi w kwiecie, który nosi ich imię. I jak pokazuje Neely, czasami jest to sen z kumplem.

Czytaj: Kiedy zostanie otwarta Panorama Racławicka we Wrocławiu?

Fotograf przyrody Joe Neely natknął się na uroczy widok pszczół śpiących w kwiatach ślazowca.

Zdjęcie: Joe Neely
Zdjęcie: Joe Neely
Zdjęcie: Joe Neely

johannesfloe.com – Art to remember