Fotograf pokazuje kontrast między dwoma światami, w których obecnie żyjemy, łącząc zdjęcia

0
684

Uğur Gallenkuş mieszka w Stambule w Turcji. Stara się pokazać ważne problemy, przed którymi stoi świat, takie jak niesprawiedliwość społeczna i wojna, umieszczając dwa zdjęcia obok siebie w jednej ramce. W ten sposób chce pokazać kontrasty między dwoma różnymi światami, w których żyjemy.

Mało ludzi wie, co to wojna, głód, wieczny strach. Uğur Gallenkuş prace nad tymi łączonymi zdjęciami rozpoczął, gdy zauważył widzieć strach i rozpacz w oczach dzieci-uchodźców, którzy próbowali wyjechać do Europy.

My, Europejczycy jesteśmy spokojni, ale dopóki te problemy będą się utrzymywać, będziemy narażeni na te problemy. Uğur wierzy, że sztuka jest mistrzem wszystkich języków. Od dawna sztuka jest wykorzystywana do tworzenia świadomości, która pomaga w przebudzaniu społeczności.

Artysta chciał pokazać różnicę między krajami rozwiniętymi a słabo rozwiniętymi. Przesłanie, które chce przekazać w swojej pracy, jest wszechstronne.

Kraje rozwinięte żyją w luksusie, pokoju i marnotrawstwie, ale Uğur chciałby wszystkim przypomnieć, że ludzie w krajach słabo rozwiniętych żyją w bólu, głodzie i wojnie. Chciał również przypomnieć krajom słabo rozwiniętym, że mogą znaleźć lepszy rząd i edukację oraz że mogą być tak silne i pokojowe jak kraje rozwinięte. Mężczyzna chce pokazać problemy współczesnego świata: chciwość i niesprawiedliwość.

Czytaj: 32 kolorowe zdjęcia z I wojny światowej, które ożywają tragedię

Więcej informacji i zdjęć: Instagram

1. Południowy Sudan

2. Syria

3. Skupianie się

4. Syria

5. Irak

6. Czad

7. Jemen

8. Ukraina

9. Syria

10. Syria

11. Irak

12. Irak

13. Bomba atomowa

14. Syria

15. Irak

16. Wenezuela

17. Świat

18. Sudan-Darfur

19. Afganistan

20. Syria

21. Afganistan

22. Jemen

23. Afganistan

24. Libia

25. Irak

Amerykańscy żołnierze torturują jeńców wojennych w więzieniu Abu Ghraib w Iraku.

26. Dwa światy

27. Jemen

28. Izrael

29. Afganistan

30. Izrael

Czytaj: HISZPAŃSKA WOJNA DOMOWA POWRÓCIŁA NA ULICE MADRYTU.