Fotograf przyrody udostępnił wideo przedstawiające gigantyczną ćmę

0
775

Dzięki fotografom przyrody możemy podziwiać najbardziej osobliwe i rzadkie stworzenia zamieszkujące Ziemię. Bez nich nie wiedzielibyśmy nawet, jak wyglądają niektóre zwierzęta.

Weźmy na przykład rzadkie i zagrożone zwierzęta, np. orzeł filipiński (małpożer) lub pangoliny z białymi brzuszkami. Zwierzęta te zostały sfotografowane przez fotografów na długo przed ich wymarciem.

Jeden z takich fotografów, David Weiller, który bada cuda natury, niedawno pokazał nam inne rzadko spotykane zwierzę⁠ – ćmę Brahmaea hearseyi.

Weiller, który mieszka we Francji, powiedział w wywiadzie dla Bored Panda, że zaczął fotografować przyrodę jako hobby w 2008 roku, kiedy podróżował do Afryki ze swoim przyjacielem i fotografem przyrody Thomasem Marentem, który robił zdjęcia do swojej książki („Like Us: Encounters with Primates”).

Czytaj: 16 zwierząt o unikalnym wyglądzie – one naprawdę istnieją!

Więcej informacji: davidweiller.com | Instagram | twitter.com

DAVID WEILLER

Wiele gatunków zwierząt można znaleźć w Himalajach Północno-Wschodnich, w Chinach Zachodnich, Sundaland, Birmie i na Filipinach. W jednym z tych miejsc, Sabah na Borneo, Weiller spotkał osobliwą ćmę.

„Miałem ogromne szczęście. Kiedy zobaczyłem ćmę, która ma tak niesamowite wzory, byłem zaskoczony. Przez chwilę latała w okolicy światła, później osiadła na pobliskim pniu drzewa”. Podczas gdy ćma spokojnie siedziała na gałęzi, fotografowi udało się zrobić oszałamiające wideo HD z jej udziałem w roli głównej.

Zapytany o proces kręcenia tego filmu, Wriller powiedział: „Niektóre dobre zdjęcia robię cały dzień lub potrzebuję tygodnia. Te zdjęcia ćmy są stosunkowo łatwe do zrobienia w wieczornych, chłodnych godzinach, ponieważ nie jest wystarczająco ciepło, aby ćma odleciała i pozostaje długi czas bez ruchu”.

„O świcie wciąż siedziała bez ruchu w tym samym miejscu. Ustawiłem statyw, aparat, makro-obiektyw i zacząłem ćmie robić kilka zdjęć i nagrywać ją powoli, jak trzepocze skrzydłami. Kilka minut później słońce pojawiło się na niebie i ćma odleciała w kierunku błękitnego nieba.”

Ta ćma znana jest również jako Brahmaeidae. Ich rodzina składa się z 7 różnych rodzajów prawie 40 różnych gatunków ćmy.

goldentakin

To, co sprawia, że wszystkie te gatunki są wyjątkowe, są skomplikowane wzory skrzydeł, które po prostu urzekają każdego, kto spotka na swojej drodze te ćmy.

Dr. Alexey Yakovlev

Ćma Brahmaea hearseyi jest prawdopodobnie najdziwniejsza z tej rodziny, ponieważ jej brązowe skrzydła można łatwo pomylić z oczami tygrysa.

Pavel Kirillov
Хомелка
goldentakin Follow

Czytaj: NIEMIECKI CYRK ZASTĄPIŁ ŻYWE ZWIERZĘTA HOLOGRAMAMI. WIDZOWIE SĄ ZADOWOLENI.