Fotograf robi magiczne zdjęcia temu samemu drzewu wiśniowemu w czterech różnych porach roku

0
709

Jozef Morgoš mieszka w środkowo-słowackim regionie Turiec i każdego ranka uwielbia wędrować o wschodzie słońca, popijając kawę. Nieuchronnie jego podróż zabiera go do ulubionego krajobrazu, którym jest piękne drzewo wiśniowe.

Inspirowane otaczającą go przyrodą malownicze drzewo wiśni stało się jego muzą. Wynik? Niezapomniana seria zdjęć.

Podczas spacerowania w tej okolicy Morgoš nie może nie zrobić zdjęcia otoczenia. W końcu, gdy przejrzał swoje archiwum, zdał sobie sprawę, że przypadkowo stworzył zapierającą dech w piersiach serię zdjęć.

Jego poranne spacery zaowocowały fotografiami drzewa wiśni z czterech pór roku. Po połączeniu te obrazy opowiadają historię ewolucji drzewa. Możemy obserwować, jak nagie zimowe gałęzie drzewa wypełniają się wiosennymi kwiatami. Te ustępują latem bogatym zielonym liściom, które zmieniają się w ognistą czerwień, gdy nadchodzi jesień.

Drzewo otaczają bujne wzgórza, a także odległy las. Morgoš zauważa, że drzewo to jest również popularnym celem turystów, którzy często przyjeżdżają, aby usiąść na huśtawce, która jest przymocowana do drzewa i robić zdjęcia.

Dla Morgoša miłą niespodzianką było to, jak ludzie pozytywnie zareagowali na jego zdjęcia, które opublikował w Internecie. Teraz chce poświęcić się zrobieniu jeszcze większej liczby zdjęć swojemu ulubionemu drzewu i udostępnieniu ich światu.

Czytaj: Jelenie cieszą się kwiatami wiśni w Nara Park w Japonii

Jozef Morgoš często zatrzymuje się przy swoim ulubionym drzewie wiśni i robi zdjęcia.

Spowodowało to niezamierzoną serię zdjęć malowniczego drzewa we wszystkich porach roku.

Jozef Morgoš: Strona internetowa | Facebook | 500px

Czytaj: Na ulice Poznania wyjadą nowe autobusy elektryczne