Fotograf spędził niezliczone godziny ze słoniami, oto jego 24 ulubione zdjęcia

0
592

„Moje zamiłowanie do fotografii czarno-białej przewyższa jedynie miłość do afrykańskiej przyrody, w szczególności do słoni” – powiedział fotograf Peter Delaney.

„Dziesięć lat temu na moim pierwszym dzikim safari w Ugandzie trafiliśmy na stado słoni. Moje pierwsze spotkanie z tymi wspaniałymi bestiami było przerażające. Niestety przeszłość nie była łaskawa dla słoni zamieszkujących ten rezerwat. Polowano na nie ze względu na ich kość słoniową. Mimo że polowanie już się nie odbywa, słonie nie zapomniały tego i łatwo nie wybacza tego ludziom. Za każdym razem, gdy zbliżaliśmy się do słoni, szarżowały. Byłem wtedy początkującym fotografem przyrody i to spotkanie sprawiło, że bardzo nieufnie podchodziłem do słoni”.

Czytaj: Słoń stracił nogę, ale dzięki protezie znów może chodzić!

„Dziesięć lat później, po wielu wyjazdach na safari i dziesiątkach tysięcy zdjęć zakochałem się w słoniach afrykańskich. Spędziłem w ich obecności niezliczone godziny. Byłem świadkiem najbardziej niezwykłych zachowań i interakcji. Słonie są bardzo inteligentnymi zwierzętami i potrafią odczuwać i wychwytywać emocje. Jeśli jesteś spokojny, one również będą odzwierciedlać te emocje”.

„Zrozumienie zachowań słonia dało mi przywilej fotografowania wyjątkowych chwil, których niewielu ludzi kiedykolwiek doświadczy. Moją misją jako fotografa dzikiej przyrody jest udostępnianie pięknych czarno-białych odbitek afrykańskiej przyrody”.

Więcej informacji: peterdelaneyphotography.com|Facebook|Instagram|youtube.com|twitter

Blue link: https://www.tbgtechco.com

1. Malutki słonik, więzy miłości w rodzinie

2. Królowa Mary, słonica matrona

3. Mały słoń

4. Synchroniczność

5. Słonie

6. Słoń

7. Bracia słonie, więzi miłości

8. Kontemplacja

9. Słonie w marcu

10. Królowa Mary, matrona

11. Masai Mara

12. Rodzina słoni

13. Samotny słoń

14. Rezerwat słoni Tusker Addo

15. Wędrówka słoni

16. Słoń

17. Matrona

18. W tył zwrot

19. Ogromna stopa

20. Matrona

21. Pierwszeństwo

22. Słoń

23. Siedem słoni

24. Słoń

Czytaj: Zakaz jazdy na słoniach w Kambodży w Angkor Wat od 2020 roku