Fotograf tworzy krajobrazy, używając tylko ludzkich ciał. Imponujący efekt!

0
407

Carl Warner uważa się za „fotograficznego ilustratora”, który tworzy coś z niczego lub przekształca jedną rzecz w inną, zamiast po prostu to uchwycić. A jeśli chcesz dowiedzieć się, co to oznacza, musisz obejrzeć jego serię Bodyscapes.

Dzięki pomysłowej i precyzyjnej kompozycji oraz oświetleniu Warner wyrzeźbił monumentalne krajobrazy z dobrze zbudowanego, muskularnego ciała. Chociaż większość scen wydaje się składać z kilku modeli, wszystkie zostały wyrzeźbione przez jedną osobę; zdjęcia zostały starannie zszyte z wielu ujęć.

Łokcie i kolana zamieniły się w góry, plecy i szyje w doliny i pustynie, a iluzje są naprawdę imponujące. Przewiń w dół, aby zobaczyć te niesamowite zdjęcia.

Więcej informacji: carlwarner.com | Facebook | Instagram

1. Dolina leżącej kobiety

Carl Warner

2. Pustynia śpiących ludzi

Carl Warner

3. Jaskinia palców

Carl Warner

Warner szkicował kompozycje przed każdą sesją zdjęciową, ale kiedy podniósł aparat, zobaczył też inne pozy, więc włączył nowe kształty do serii. Nakręcił te nieoczekiwane elementy, aby pasowały do jego nowej wizji, często używając zarówno oświetlenia wolframowego, jak i lampy błyskowej, aby podkreślić kontury: fotograf próbował odtworzyć naturalne światło słoneczne w studio, co musiało zwiększyć poczucie realizmu w krajobrazie.

Czytaj: Badain-Jaran, cudowne jeziora, najpiękniejsze wydmy na świecie.

4. Dolina piszczelowo-kolanowa

Carl Warner

5. Dolina gardeł

Carl Warner

6. Jaskinia Abdo-men

Carl Warner

7. Punkt łokcia

Carl Warner

Dla Warnera pozowały zarówno modelki, jak i przyjaciele. „Odkąd zdjęcia stały się popularne, otrzymałem wiele ofert od ludzi do pozowania. Ale naprawdę chciałbym posunąć się naprzód, fotografując dobrze znanych ludzi, których ciała prowadziły ich podczas osobistych podróży”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

8. Dolina pleców i barków

Carl Warner

9. Śpioch

 Carl Warner

10. Horyzont bez głowy

Carl Warner

„Sesje były dość intymne ze względu na charakter fotografowania aktów” – wyjaśnił fotograf. „Więc byłem tylko ja i mój asystent. Poza tym, że nie ma się na sobie ubrań, a skóra musi być dobrze nawilżona, nie ma innych wymagań.”

11. Podwójny szczyt

Carl Warner

12. Wydmy piersiowe

Carl Warner

Warner przyznał, że scena pustynnej orgii z filmu Zabriskie Point była wielką inspiracją dla serii Bodyscapes, chociaż powiedział, że nie sądzi, aby te obrazy były erotyczne. Fotograf uważa raczej, że w jego pracy jest coś niemal geologicznego, w którym lustrzane fałdy i sękaty na skale i pochyłe nogi wywołują obrazy zwietrzałych wzgórz. Jak organiczne przedstawienia cech pozbawionych życia.

Czytaj: Ryś rudy siedzi na szczycie 12-metrowego kaktusa na pustyni w Arizonie

13. Pustynia pleców

Carl Warner