Fotograf uchwycił rzadki widok tęczy i pioruna

0
385
Zdjęcie: Brian Haislip

Kiedy myślimy o tęczy, przed oczami widzimy dzień, ale okazuje się, że tęcza wygląda wspaniale także w nocy.

Fotograf Brian Haislip uchwycił podwójny łuk księżycowy – rzadką nocną wersję tęczy – który pojawił się nad wodą w Lexington Park w stanie Maryland.

Na czterech zdjęciach fotograf przedstawia uderzenie pioruna, który pozornie szamocze się z wielokolorowym łukiem, a jednocześnie podkreśla księżycowe łuki w spokojniejszych chwilach po burzy. Rezultaty są równie nieoczekiwane, jak magiczne.

Haislip uwielbia robić zdjęcia burz. Kiedy więc zobaczył, że trwa burza z piorunami, zszedł na nabrzeże w swojej okolicy, mając nadzieję, że uda mu się sfotografować to piękno.

„Tej konkretnej nocy pioruny uspokoiły się około godziny 22:00, więc spakowałem się i wróciłem do domu, aby edytować zdjęcia piorunów”. Około północy usłyszałem w oddali kolejne grzmoty. Byłem wyczerpany, ale jako pasjonat „zdjęć od burzy” postanowiłem chwycić aparat i wrócić w to samo miejsce” – powiedział Haislip.

„Gdy szykowałem się do podniesienia aparatu, zacząłem widzieć w oddali tę szalenie wyglądającą białą formację, nie miałem pojęcia, co to jest. W tym czasie księżyc w pełni wyglądał z pozostałych chmur burzowych i nagle pojawił się ten pełny podwójny łuk księżyca. Nie byłem przygotowany na coś takiego, dlatego obraz podwójnego łuku księżyca jest nieostry… ”

Czytaj: Mężczyzna zrobił genialne zdjęcie uderzenia pioruna na rzece Missisipi

Kiedy mężczyzna zdał sobie sprawę, co zobaczył, dostosował ustawienia aparatu i wykonał tyle zdjęć, ile mógł. „W tym krótkim czasie udało mi się uchwycić kilka błyskawic wychodzących z rozpraszającego się łuku księżycowego”.

Przewiń w dół, aby zobaczyć, jakie piękne zjawisko uchwycił Haislip. Aby zobaczyć więcej jego fotografii krajobrazowych w stanie Maryland, śledź go na Facebooku.

Fotograf Brian Haislip uchwycił rzadki widok podwójnego łuku księżycowego po burzy z piorunami.

Czytaj: Po uderzeniu pioruna: 20 zdjęć

Brian Haislip: Strona internetowa | Facebook

johannesfloe.com – Art to remember