Fotograf uchwycił wspaniałe piękno jesiennych lasów

0
492

Janek Sedlar specjalizuje się w fotografowaniu krajobrazów, którym nadaje magiczny wymiar.

Utalentowany fotograf samouk Janek Sedlar pochodzi z Czech. Młody artysta specjalizuje się w fotografii pejzażowej z wyjątkowym, surrealistycznym akcentem.

Sedlar powiedział w wywiadzie dla InterestingPhotographers.com w ostatnim wywiadzie, że poważnie fotografuje od 2011 r., a większość jego urzekających zdjęć została zarejestrowana w jego rodzinnym terenie Moraw i wokół chronionego rezerwatu przyrody Białe Karpaty. Sedlar skupił się na krajobrazach w swojej ojczyźnie.

Więcej informacji: www.janeksedlar.com, Facebook, Instagram

Czytaj: LAS SAMOBÓJCÓW W JAPONII

Wyjaśnił: „Inspirację odnajduję w życiu codziennym, w naturze, w moich uczuciach i myślach. Naprawdę cieszę się, że czas spędzony na zewnątrz jest naprawdę ważną częścią całego procesu. To dla mnie przestrzeń, czas, który mogę poświęcić tylko dla siebie. Uwielbiam ten stan zmiany umysłu. To jest jak powrót do dzieciństwa. Poczucie chwili obecnej. Odzyskuję energię życiową i staram się dzielić tymi chwilami z aparatem, sam proces jest dla mnie jak medytacja”.

Sedlar mówi, że uwielbia eksperymentować w post-procesie, zmieniając kanały kolorów, dodając nasycenie i inne metody, które pomagają mu osiągnąć obecną atmosferę, którą musi pokazać na zdjęciu.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: Ten ponad 100-letni wrak statku wygląda jak las na wodzie