Fotograf uwiecznił bitwę między lisem a orłem o królika

0
934

Dzika przyroda to trudne miejsce, przetrwają najsilniejsi. Temu rudemu liskowi królik został dramatycznie skradziony przez bezczelnego orła na Wyspach San Juan w stanie Waszyngton. Całe wydarzenie zostało uwiecznione przez fotografa Kevina Ebi.

„Orły naprawdę nie lubią marnować dużo wysiłku na zdobywanie pożywienia, więc szukają łatwych okazji” – powiedział Kevin.

„Pewnego dnia uchwyciłem szczególnie dramatyczny akt kradzieży” – napisał na swoim blogu. „Widziałem, jak orzeł kradnie królika młodemu rudemu lisowi. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że w pewnym momencie ta bitwa rozgrywała się na wysokości ponad 6 metrów.

Kevin był na Wyspach San Juan, obserwując młode lisy.

„Rudy lis złapał królika i niósł go przez łąkę” – powiedział. „Przesunąłem kamerę, aby uchwycić akcję. Potem usłyszałem wycie orła. Odwróciłem się i zobaczyłem, że szybko się zbliża. Wiedziałem, że chce królika. Przez ułamek sekundy dokładnie przesunąłem swój aparat, aby wszystko uwiecznić”.

„Ku mojemu zaskoczeniu scena była jeszcze bardziej dramatyczna, niż się spodziewałem. Myślałem, że lis upuści królika, dając orłowi łatwy obiad. Zamiast tego lis, z szczęką wciąż zaciśniętą na króliku, przypadkowo został złapany przez orła. Orzeł uniósł młodego lisa i królika w niebo, wywołując jeszcze bardziej dramatyczną walkę”.

Ależ ten lis był zadziorny! Cała powietrzna bitwa trwała około 8 sekund, co nadało zupełnie nowe znaczenie określeniu „latający lis”. Wreszcie, po uświadomieniu sobie, że tej bitwy nie można wygrać, lis zrezygnował z walki, a orzeł zrzucił go z wysokości około 6 metrów. Podczas dość ciężkiego lądowania lis nie wykazywał żadnych obrażeń podczas lotu. „Strząsnął to, wstał i poszedł dalej. Zrobiłem kilka zdjęć po tym ciężkim upadku i nie mogłem znaleźć ani jednej rysy – powiedział Kevin.

Czytaj: Fotograf uchwycił charakterystyczne portrety lisa, aby odsłonić jego różne osobowości

„Podejrzewam, że orzeł myślał, że skoro był to bardzo młody lis, to że na sam widok orła się wystraszy i upuści królika” – wyjaśnił Kevin. „To było bardzo wyjątkowe doświadczenie. Widziałem orła kradnącego jedzenie od wron, wspaniałych niebieskich czapli i innych orłów. Nigdy nie widziałem takiej kradzieży. Ale jestem fotografem przyrody od prawie 20 lat i wierzę, że każde zwierzę ma swoją historię do opowiedzenia”.

„Zdjęcia, które opowiadają historię – a nie są tylko ładnymi zdjęciami – są moimi ulubionymi. Właśnie nad tym pracuję”.

I jaka to historia, orzeł, lis i królik! Przewiń w dół, aby zobaczyć przebieg tej niesamowitej walki.

Więcej informacji: Instagram | Facebook Website

Zdjęcie: Kevin Ebi

„Orły naprawdę nie lubią marnować dużo wysiłku na zdobywanie pożywienia, więc szukają łatwych okazji”, powiedział Kevin dla Bored Panda.

„Jakiś czas temu uchwyciłem szczególnie dramatyczny akt kradzieży. Widziałem, jak orzeł kradnie królika młodemu rudemu liskowi”.

„Jeszcze bardziej imponujące było to, że czasami ta bitwa rozgrywała się na wysokości ponad 6 metrów w powietrzu”.

Zachary Hartje uchwycił to na wideo.

Fox kit 1. Eagle 0 #sanjuan #eagles #fox #foxkit #summer2018 #viral

Publisert av Zachary Hartje Søndag 20. mai 2018

Czytaj: URATOWANO LISY Z CHIŃSKIEJ HODOWLI.