Fotograf używa oświetlenia z drona, aby nadać Ziemi wygląd odległej planety

0
417

Fotograf Reuben Wu nieustannie znajduje nowe sposoby, aby naturalny krajobraz wyglądał jak nie z tego świata.

Dzięki jego kreatywnemu wykorzystaniu oświetlenia i widoków z lotu ptaka za pośrednictwem drona, formacje skalne nabierają urzekającego charakteru, ponieważ ziemia jest zabarwiona odcieniami czerwieni i różu, a niebo pomarańczową ochrą.

Oprócz odcieni rzucanych na otoczenie, Wu wykorzystuje fotografię z długim czasem naświetlania (a później kompozyty fotograficzne) jako sposób „rysowania” różnych motywów na niebie za pomocą ścieżek światła.

Rezultaty zapierają dech w piersiach i są nieco surrealistyczne. Chociaż rozpoznajemy je jako miejsca na Ziemi, nienaturalne oświetlenie i unoszące się w powietrzu symbole mogą przypominać obcą planetę.

Czytaj: Niektóre planety mogą być lepsze dla życia niż Ziemia: badacze odkryli 24 planety nadające się do zamieszkania

Wu chce, abyśmy poprzez zdjęcia zakwestionowali dezorientację, jaką możemy odczuwać, patrząc na nie. W swojej twórczości stawia granicę między dokumentacją przyrodniczą a sztuką.

Ponieważ łagodne szczyty pustynnych wzgórz są oświetlone pływającą aureolą, a rzeźbione formacje są pokryte niebieskim płaszczem, pozostaje nam alternatywny sposób myślenia o krajobrazie. Robiąc to, odkrywamy na Ziemi nowe rzeczy do podziwiania, a to błaga nas, byśmy chronili planetę – szczególnie przed niekorzystnymi skutkami dalszych zmian klimatycznych – zanim będzie za późno.

Przewiń w dół, aby zobaczyć najnowsze prace Wu. A ponieważ wiele jego prac to złożone zdjęcia, dzieli się ich rozwojem w iluminacyjnych filmach umieszczonych na swoim Instagramie.

Wu często tworzy nienaturalne oświetlenie lub urzekające reflektory za pomocą dronów.

Bluelink: TBG- We Go Beyond

Wu oferuje wgląd w swój proces na swoim popularnym koncie na Instagramie. Warto tam zajrzeć, aby to zobaczyć.

Reuben Wu: Strona internetowa | Instagram | Facebook

Czytaj: Wrocław będzie walczyć z nielegalnymi wysypiskami śmieci wykorzystując drony

johannesfloe.com – Art to remember