Fotograf wykonał niesamowite zdjęcia lotnicze corocznej migracji flamingów

0
146
Wielka migracja flamingów uwieczniona na zdjęciach. Zdjęcie: Raj Mohan/Instagram

Na co dzień Raj Mohan pracuje w korporacji, ale w wolnym czasie jest wielokrotnie nagradzanym fotografem dzikiej przyrody, który uwielbia odkrywać bogatą bioróżnorodność Indii.

Od blisko dekady podróżuje po kraju i rozwija swoją fotografię lotniczą. Jedna z niedawnych przygód obejmowała dokumentowanie corocznej migracji flamingów nad jeziorem Pulicat w Tamil Nadu. Jego zdjęcia lotnicze tej niesamowitej migracji to uczta dla oczu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Co roku w styczniu, dziesiątki tysięcy flamingów docierają do tego dużego zbiornika wodnego, który jest drugą co do wielkości laguną słonawą w Indiach. Mohan był jednym z wielu fotografów, którzy przybyli na to wydarzenie, które jest również promowane przez lokalne władze turystyczne. Dzięki jego zdjęciom lotniczym możemy zobaczyć piękną geometrię tych flamingów, gdy rozprzestrzeniają się w skupiskach, tworząc różne formacje.

„Patrzenie na to niekończące się morze różu z powodu dziesiątek tysięcy flamingów w jeziorze było jak marzenie” — mówi Mohan. „Ponadto flamingi są ptakami społecznymi i pozostają w stadach/koloniach i trzymają się razem z różnych powodów. Ich cechy behawioralne były imponujące, a podczas fotografowania ich z lotu ptaka, ruch stad tworzących różne kształty był niczym innym jak sztuką”.

Czytaj: Podwodne wideo rejestruje niezwykły sposób, w jaki jedzą flamingi

W szczególności jedno ze zdjęć Mohana przedstawia flamingi skupione razem w kształcie serca. To zdjęcie zostało wybrane przez jury w 2022 roku w konkursie Nature inFocus Photography Awards.

Nagrody Nature inFocus są wyrazem uznania dla pracy jednych z najlepszych na świecie fotografów i filmowców zajmujących się przyrodą i dziką przyrodą, generujących imponujące zdjęcia.

Czytaj: Gigantyczna rzeźba różowego flaminga na lotnisku

Łatwo zrozumieć, dlaczego fotografia Mohana przyciągnęła uwagę jury, ponieważ przyciągająca wzrok różowa formacja pięknie się prezentuje na tle niebieskich wód.

Takie chwile inspirują Mohana do dalszej twórczej podróży. Niezależnie od tego, czy chodzi o pokazanie lokalnej fauny Indii, czy o uchwycenie egzotycznych gatunków, takich jak flamingi, które znajdują tam tymczasową bezpieczną przystań, z radością buduje świadomość i edukuje ludzi.

Czytaj: Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj znów wyruszył na ulice Poznania

Fotograf Raj Mohan wykonał niesamowite zdjęcia lotnicze corocznej migracji flamingów nad indyjskim jeziorem Pulicat.

Zdjęcie: Raj Mohan/Instagram
Zdjęcie: Raj Mohan/Instagram

Co roku w styczniu, dziesiątki tysięcy flamingów znajduje bezpieczną przystań w tych słonawych wodach.

Zdjęcie: Raj Mohan/Instagram
Zdjęcie: Raj Mohan/Instagram

Na swoich zdjęciach lotniczych Mohan uchwycił kunszt formacji flamingów.

Zdjęcie: Raj Mohan/Instagram