Fotograf zrobił niesamowite zdjęcia podczas 10-dniowej podróży po Europie

0
352

Fotograf cieszył się 10-dniową jazdą pociągiem po Europie, robiąc niesamowite zdjęcia.

Jedną z wielkich zalet życia w Europie jest możliwość poznawania różnych kultur dzięki podróżowaniu na niewielką odległość.

Ostatnio fotograf krajobrazu Albert Dros miał okazję wskoczyć do pociągu i w ciągu 10 dni zwiedzić kilka różnych europejskich miast.

Ponieważ rok 2021 jest oficjalnie Europejskim Rokiem Kolei, Dros został zaproszony do przyłączenia się do Connecting Europe Express. Pociąg ten przemierza całą Europę w ciągu 36 dni, a Dros wziął udział w części podróży, którą oczywiście udokumentował swoimi zdjęciami.

Zaczynając w Lizbonie, a kończąc w Bratysławie, Dros mógł poznać 10 różnych miast w sześciu krajach. Spędzając 51 godzin w pociągu, Dros miał mnóstwo czasu, aby wyszukać informacje o miastach, w których będzie się zatrzymywał. Oznaczało to, że gdy wjechał na stację, mógł wyjść i sfotografować wszystko co miał na swojej liście życzeń. Obejmowało to spektakularne wschody słońca nad Bazyliką Świętego Piotra w Rzymie i ekstrawagancką architekturę Palacio de Cibeles w Madrycie.

Nie marnował też czasu w pociągu, ponieważ podczas podróży przez europejski krajobraz zrobił też mnóstwo zdjęć. Oglądanie całej jego galerii to piękny sposób, aby zobaczyć różnorodność tego, co ma do zaoferowania Europa.

Czytaj: Kraje Europy zilustrowane przez Zackabiera

Od nowoczesnej architektury w Wiedniu po średniowieczne Stare Miasto w Bratysławie, jest tak wiele miejsc, w których można podziwiać piękne rzeczy. I chociaż ten pociąg nie jest dostępny do publicznej rezerwacji, Dros wskazuje, że w rzeczywistości dość łatwo jest odbyć podobną podróż, korzystając z Internetu.

Teraz, gdy Europa ponownie się otworzyła, nadszedł czas, aby wykorzystać wszystkie możliwości podróżowania, które zostały utracone w ciągu ostatniego półtora roku. Z pewnością podróż Drosa dostarcza wielu inspiracji do wyjścia i cieszenia się pociągiem.

Czytaj: 6 europejskich miast z czasów średniowiecza

Fotograf Albert Dros spędził 10 dni przemierzając Europę pociągiem.

Estação do Oriente (Lizbona, Portugalia)

Po drodze odwiedził 10 miast w sześciu różnych krajach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Puerta de Alcala (Madryt, Hiszpania)
Bordeaux, Francja
Rzym, Włochy
Bratysława, Słowacja

Podróż dała mu czas na sfotografowanie znanych miejsc i ukrytych klejnotów w każdym mieście.

Madryt, Hiszpania
Rzym, Włochy
Rzym, Włochy
Mediolan, Włochy

UE ustanowiła rok 2021 „Europejskim Rokiem Kolei”, aby promować kolej jako bezpieczny i zrównoważony środek transportu. Podróż Drosa odbyła się właśnie z tej okazji.

Wiedeń, Austria
Sankt Pölten, Austria
Bratysława, Słowacja
Palacio de Cibeles (Madryt, Hiszpania)
Galeria San Federico (Turyn, Włochy)
Turyn, Włochy
Parque de El Retiro (Madryt, Hiszpania)