Fotografia ultraszybka rejestruje postacie ludzkie ukryte w wodzie

0
191
Ronny Tertnes rejestruje najbardziej niesamowite obrazy dzięki szybkiej fotografii i kropelkom wody.

Fotografia ultraszybka rejestruje postacie ludzkie ukryte w poruszającej się wodzie.

Norweski fotograf Ronny Tertnes wykorzystuje fotografię ultraszybką, aby uchwycić ulotne obrazy. Jego trwająca seria zdjęć „Rzeźby H2O” przedstawia kształty kropel wody, które spadają i rozpryskują się w kałuży. Wzbogacone kolorowymi efektami zdjęcia te wydają się przybierać antropomorficzne formy, podobne do tancerzy.

Tertnes dodaje do wody dodatki, dzięki którym spektakularny efekt jest bardziej widoczny na zdjęciach. Następnie wystarczy spuścić wodę i użyć szybkiego aparatu, aby uchwycić wiele chwil, mając nadzieję, że jedna lub więcej będzie się wyróżniać.

Czytaj: Fotograf odkrył śpiące pszczoły drzemiące w środku kwiatu

Podczas gdy Tertnes przenosi swoje zdjęcia do Photoshopa w celu wykonania kilku poprawek, większość pracy wykonuje za pomocą zestawu, który synchronizuje się z aparatem, dzięki czemu uruchamia się on w odpowiednim momencie. Co ciekawe, woda wpadając do kałuży przybiera różne formy. Podczas gdy niektóre z tych fotografii wydają się przybierać amorficzne lub abstrakcyjne kształty, niektóre z nich wyglądają jak malutcy, szklani ludzie. Te ekspresyjne postacie tańczą, kręcą się, stoją uroczyście, a nawet wydają się sięgać do siebie. Każde zdjęcie pozwala widzowi zobaczyć świat ukryty w kropelkach wody, pozwalając mu popuścić wodze fantazji. Podsumowując, ta seria zdjęć celebruje nieoczekiwane piękno wody.

Możesz kupić odbitki zdjęć Tertnesa za pośrednictwem jego strony internetowej i być na bieżąco z jego najnowszymi projektami, śledząc go na Instagramie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Norweski fotograf Ronny Tertnes używa ultraszybkiej fotografii do uchwycenia kropel wody w ruchu.

Zdjęcie: Ronny Tertnes
Zdjęcie: Ronny Tertnes

Seria „Rzeźby H2O” przedstawia kropelki wody, które wyglądają jak antropomorficzne formy.

Zdjęcie: Ronny Tertnes
Zdjęcie: Ronny Tertnes
Zdjęcie: Ronny Tertnes
Zdjęcie: Ronny Tertnes
Zdjęcie: Ronny Tertnes

Czytaj: Darmowa nauka strzelania we Wrocławiu. Nie przegap tego!

Seria zdjęć przedstawia również niektóre abstrakcyjne kropelki wody.

Zdjęcie: Ronny Tertnes
Zdjęcie: Ronny Tertnes
Zdjęcie: Ronny Tertnes

Wodne „rzeźby” są wzbogacone kolorowymi dodatkami i odrobiną Photoshopa do poprawek – choć w większości są rejestrowane w aparacie.

Zdjęcie: Ronny Tertnes