Fotografowie pokazali swoje najpiękniejsze „zielone” zdjęcia

0
563

W najnowszym internetowym konkursie fotograficznym Agory zaproszono fotografów z całego świata, aby wzięli udział i podzielili się swoimi najlepszymi „zielonymi” zdjęciami. Do wygrania było 1000 USD, czyli około 4000 zł.

W rezultacie do konkursu internetowego zgłoszono 17 689 zdjęć reprezentujących kolor wzrostu, regeneracji i zdrowia, ale tylko jedno zostało uznane za „Najlepsze zdjęcie # Green2020 na świecie”: gratulacje dla fotografa z Bangladeszu @photographerasaf, który wygrał konkurs zdjęciem młodego chłopca zrywającego kwiaty w deszczu w Akkelpur.

Kolor zielony kojarzy się ze wzrostem, życiem, płodnością, energią i witalnością. Ten orzeźwiający i odświeżający kolor wykazuje działanie uspokajające, które może przynieść ciału pewną harmonię. Jeśli odnosimy się do naszych ludzkich zachowań, kolor zielony daje również gwarancję przetrwania: oznajmia bliskość źródeł wody dla przyszłych zbiorów lub naturalnych schronień.

Czytaj: Zielony dach szkoły w Singapurze

Agora to aplikacja mobilna, w której fotografowie, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, mogą brać udział w konkursach fotograficznych, aby zdobyć międzynarodowe uznanie i nagrody pieniężne (od 1000 do 25 000 USD). Globalny system aplikacji umożliwia odbiorcom głosowanie i wybieranie najlepszych zdjęć z każdego konkursu, dzięki czemu proces jest bardziej integracyjny i demokratyczny niż w jakimkolwiek innym tradycyjnym konkursie fotograficznym.

„Zielony jest kolorem nadziei, ponieważ jest kolorem życia. Tysiące fotografów na całym świecie wzięło udział w swoich najlepszych zdjęciach z # Green2020. Ten bogaty wybór zdjęć poruszy Twoją duszę”, mówi Octavi Royo, założyciel Agora.

Więcej informacji: agoraimages.com

1. Niektórzy ludzie czują deszcz, inni po prostu mokną

@photographerasaf (Bangladesz)

Lokalizacja: Akkelpur, Joypurhat, Bangladesz

„To był słoneczny dzień i planowałem zrobić kilka zdjęć. Zauważyłem tego chłopca zrywającego kwiaty, a kilka chwil później zaczął padać deszcz. Miał największy i najczystszy uśmiech na twarzy. Wydawało mi się, że w ogóle deszcz mu nie przeszkadzał. Dla mnie szczęście jest jednym z rezultatów prawdziwej wiary. Wiara daje ci pewność siebie, a pewność daje ci energię. A kiedy czujesz energię, uśmiechasz się nieświadomie.”

2. Stara lokomotywa parowa w lesie

@borsch (Rosja)

Lokalizacja: Niemcy

„Mój dron złapał lokomotywę parową, zbudowaną w latach 40. XX wieku, zbliżającą się do stacji kolejowej”.

3. Oh, jeleń

@maxbuiting (Holandia)

Lokalizacja: Holandia

4. Wodospad Skógafoss

@joelfriend (UK)

Lokalizacja: Skógafoss, Islandia

„Złote światło, dzięki porannemu wschodowi słońca, było szalone. Nie mogłem życzyć sobie lepszej pogody podczas mojej 10-dniowej podróży po krainie ognia i lodu!”

5. Stojąc na krawędzi

@jprphotos (UK)

Lokalizacja: Tumpak Sewu, Jawa Wschodnia, Indonezja

„Udaliśmy się do Jawy Wschodniej w mgnieniu oka: zarezerwowaliśmy bilety, a następnego ranka byliśmy w samolocie! Naprawdę nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, ale Jawa Wschodnia jest najbardziej niesamowitym miejscem, jaki kiedykolwiek widziałem i był to najbardziej imponujący wodospad, jaki widziałem w życiu. Rozciąga się wokół Ciebie i jest po prostu ogromny. Określa, jak mały jesteś naprawdę w porównaniu do natury!”

6. Sin Escapatoria

@aibanez (Hiszpania)

Lokalizacja: Huelva, Hiszpania

„Fotografia pozwala zatrzymać czas i cieszyć się chwilą”.

7. Dziadek

@saavedraphotography (Hiszpania)

Lokalizacja: Kantabria, Hiszpania

„Chciałem przedstawić piękno przyrody w lesie, który wyglądał jak z bajki”.

8. Odcienie zielonego, mała chata nad jeziorem

@seplb (Austria)

Lokalizacja: Jezioro Plansee, Tyrol, Austria

„Byłem na wycieczce po zachodniej części Austrii wraz z kilkoma przyjaciółmi. Kiedy minęliśmy tę przystań, musiałem zrobić zdjęcie. Zaczęło padać, ale to nas nie powstrzymało od bycia szczęśliwymi! ”

9. Zielony to kolor nadziei

@pranab_basak (Indie)

Lokalizacja: Bengal Zachodni, Indie

„Możesz usłyszeć ich śmiech, po prostu patrząc na zdjęcie.”

10. Pazury smoka

@joncleave (UK)

Lokalizacja: Walia, Wielka Brytania

„Legenda głosi, że blizny na wzgórzach zostały spowodowane przez pazury walijskiego smoka. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz małe białe kuleczki: są to owce. To daje ci pewien obraz tego, jak mali jesteśmy na tym świecie!”

11. Naturalny basen

@ghislainfave (Francja)

Lokalizacja: Jalapão State Park, Brazylia

„Fervedouros z Jalapão to unikalne naturalne źródła znajdujące się w dość suchym obszarze: są jak oaza na pustyni. Ciśnienie wody jest bardzo wysokie, tworząc wiele bąbelków, które sprawiają, że unosisz się na wodzie i nie możesz utonąć. Tylko ujęcie z drona może uchwycić eteryczne uczucie unoszenia się w tych niesamowitych naturalnych jacuzzi”.

12. Niebezpiecznie piękna zielona żmija

@jovanneamolat (Filipiny)

Lokalizacja: zoo w Singapurze

„Byłem zdumiony, gdy zobaczyłem zieloną żmiję w szklanej obudowie, ponieważ wyglądała, jakby pozowała dla wszystkich gości. Byłem trochę przestraszony podczas robienia zdjęcia, ponieważ byłem blisko węża: czułem się tak, jakbyśmy się prawie dotykali. Mimo że wąż jest jednym z najbardziej przerażających zwierząt, nigdy nie powinniśmy zapominać, że wciąż jest jednym z najpiękniejszych stworzeń na planecie.”

13. Prawdziwi bohaterowie

@muhammadridwan06 (Indonezja)

Lokalizacja: Indonezja

14. Czerwono-oka rzekotka drzewna

@bachir01 (USA)

Lokalizacja: Park Narodowy Arenal, Kostaryka

„Natknąłem się na tę scenę podczas wędrówki przez Park Narodowy Arenal w Kostaryce. Las deszczowy jest pełen różnorodnego życia i wielu niespodzianek. Zazwyczaj czerwono-okie żaby śpią w ciągu dnia i są bardzo aktywne w nocy. Jednak to mała ślicznotka była bardzo rozbudzona, energiczna i zabawna późnym popołudniem. Nigdy wcześniej nie widziałam żaby czerwono-okiej, więc dla mnie było to niesamowite doświadczenie. Przez chwilę, oboje byliśmy ciekawi wzajemnego odkrywania swojego istnienia. Takie chwile wzmacniają i poszerzają naszą ciekawość, by odkrywać otaczający nas cud natury.”

15. Kabina miłości

@sjoerdbracke (Holandia)

Lokalizacja: Alpe Di Siusi/Seiser Alm

„Ja i moja dziewczyna obudziliśmy się wczesnym rankiem, aby udać się do Alpe Di Siusi na wschód słońca. Znajduje się na płaskowyżu w górach i jest znany z pięknych domków położonych na wzgórzach, co jest dla mnie pięknym krajobrazem. Dla mnie to miejsce było pełne spokoju, samochody nie mogą tam jeździć, dzięki czemu miejsce jest jeszcze bardziej spokojne i ciche! Nikogo nie było w pobliżu, a gdy wschodziło słońce, krajobrazy zaczęły być coraz piękniejsze.”

16. Sowa

@mits4772 (Indie)

Lokalizacja: Surat, Gujarat, Indie

17. Wielkość przyrody w całej okazałości

@jordisark (Hiszpania)

Lokalizacja: Indonezja

„2020 rok zdecydowanie nie jest moim najlepszym rokiem i prawdopodobnie też nie Twoim, ale może to być idealny czas, aby zacząć zadawać sobie pytania o to, jak żyjemy, jak się traktujemy i dokąd zmierzamy …”

18. Światło słoneczne maluje góry

@santicozar (UK)

Lokalizacja: Islandia

19. Sielanka

@e.stis (Włochy)

Lokalizacja: Val di Funes, Południowy Tyrol, Włochy

„Byłem w podróży przez włoskie Dolomity. Tego ranka obudziłem się przed wschodem słońca, aby dostać się do zaplanowanego miejsca. Podczas jazdy patrzyłem przez boczne okno i nagle zobaczyłem to piękne, miękkie, ciepłe światło zza gór. Zatrzymałem się natychmiast i wysiadłem z samochodu z aparatem. Zrobiłem kilka kroków i znalazłem idealne miejsce: las otaczający trzy małe domki, niektóre owce pasące się na trawie i to piękne światło. To zdjęcie jest dowodem na to, że zawsze powinieneś cieszyć się podróżą, a nie po prostu myśleć o miejscu docelowym. Gdybym nie zwracał uwagi na otoczenie podczas podróży, przegapiłbym ten piękny moment. Chciałbym móc budzić się każdego ranka i widzieć taki widok”.

20. Pola ryżowe

@michelle.wandering (Holandia)

Lokalizacja: Tarasy ryżowe w Tegalalang, Indonezja

„Nie mogę się nacieszyć naturą. Te tarasy zostały oczywiście zbudowane przez człowieka, ale ponieważ są tak zielone, odnosi się wrażenie, że to dzieło natury. Natura daje ludziom spokój ducha i prawie wszyscy lubią otaczać się przyrodą. Te tarasy są zwykle wypełnione turystami. Jeśli wybierzesz się tam przy jasnym świetle dziennym, nie znajdziesz miejsca do fotografowania bez nikogo w tle. Jeśli jednak pójdziesz tam na wschód słońca, będziesz zadowolony z tego, co widzisz Ciekawostka: Byłem tam kilka razy i jeśli pójdziesz wcześnie, budzisz uliczne psy, które mieszkają w okolicy i które dołączą do Ciebie i będą z Tobą przez całą trasę spacerową! Zabierz ze sobą psy i poznaj nowych, najlepszych przyjaciół ”.

Czytaj: Palmiarnia Poznańska ponownie otwarta dla zwiedzających