Francuski artysta dodał gwiazdy i postacie do klasycznych obrazów

0
429

W portretach zawsze dominowali ludzie ze statusem, nie tylko ze względu na wysoką pozycję społeczną, ale także dlatego, że zamówienie obrazu kosztowało fortunę.

W dzisiejszych czasach istnieją jednak miliony tańszych i szybszych sposobów na uwiecznienie swojego wizerunku, przez co malarstwo portretowe staje się nieco niepotrzebnym medium.

Podobnie jak medium, zmieniły się również tematy portretów: członkowie rodziny królewskiej i szlachta nie mają już takiego znaczenia, jak kiedyś, i powoli zostali zamienieni na nowoczesną wersję ludzi o statusie — celebrytów.

Artysta z Instagrama, Kyès, cyfrowo odtwarza klasyczne obrazy, zastępując osoby, które były kiedyś ważne, ludźmi, których uważa się za ważnych w dzisiejszej popkulturze.

Więcej informacji: Instagram

1. Snoop Dogg

kyesone

Na tych obrazach artysta przedstawia niektóre z najpopularniejszych postaci, które są dobrze znane większości świata.

Są portrety takich supergwiazd, takich jak Madonna, Rihanna, Billie Eilish, Mick Jagger, i można by argumentować, że są znacznie bardziej popularne niż szlachta na słynnych obrazach.

Jednak Kyès nie skupia się tylko na nich. Wśród niektórych z tych portretów są utalentowani i dobrze zapowiadający się artyści hip hopowi, raperzy i aktorzy.

Kyès prezentuje również mniej znanych muzyków i aktorów, z których większość cieszy się popularnością w krajach francuskojęzycznych.

Czytaj: Ania Wyszkoni zagra koncert z okazji 75-lecia działalności Radia Wrocław

2. Johnny Depp

kyesone

3. Madonna

kyesone

Obrazy te są opisywane jako klasyczne, ale słowo „klasyczne” często jest rzucane i może oznaczać wszystko, od „powszechnie akceptowanego” do „historycznie znaczącego” i wszystko pomiędzy.

Termin klasycyzm, który odnosi się do sztuki i kultury klasycznej, w swojej najczystszej postaci jest postawą estetyczną opartą na zasadach kulturowych starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu, która podkreśla prostotę, formę, proporcje, strukturę, przejrzystość, a przede wszystkim odwołuje się do intelektu.

W kulturze zachodniej ludzie zawsze próbowali naśladować ten klasyczny styl, ale zyskał on na znaczeniu po renesansie, który był postrzegany jako odrodzenie epoki klasycznej.

Czytaj: Piękne, zmysłowe i realistyczne obrazy olejne

4. Rihanna

kyesone

5. Mick Jagger

kyesone

Chociaż Kyès jest jednym z bardziej tajemniczych artystów na Instagramie, jest na jego temat kilka interesujących rewelacji.

Artysta cyfrowy ma alternatywne konto, na którym można znaleźć urocze ilustracje dla dzieci. Ponadto artysta wydaje się kochać kaligrafię i wykonał kilka naprawdę fajnych prac typograficznych.

Ogólnie rzecz biorąc, artysta ma ponad 63 000 obserwujących na Instagramie, ale nie miałby nic przeciwko, aby zdobyć więcej fanów, więc obserwuj go, jeśli podoba Ci się jego praca i wspieraj artystę!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

6. Jimi Hendrix

kyesone

7. Carrie Fisher

kyesone

8. Hayao Miyazaki

kyesone

9. Mark Hamill

kyesone

10. Björk

kyesone

11. Katy Perry

kyesone

12. Forest Whitaker

kyesone

13. Eminem

kyesone

14. Billie Eilish

kyesone

15. Queen Latifah

kyesone

16. Debbie Harry

kyesone

17. Ice Cube

kyesone

18. Sade

kyesone

19. Amy Winehouse

kyesone

20. Adele

kyesone

21. Sean Connery

kyesone

22. Kurt Cobain

kyesone

23. Michael Jackson

kyesone

24. Al Pacino (Tony Montana)

kyesone

25. Anya Taylor-Joy

kyesone