Gastro pomaga

0
940

Akcja „Posiłek dla Lekarza” i „Gastro Pomaga” rozkręca się. Dołączają kolejne restauracje.

Lekarze, pielęgniarki oraz załogi karetek nie mają dziś łatwego życia. W szpitalach pełna mobilizacja i ciężka praca. Trwa walka z koronawirusem. W Polsce rośnie liczba zakażonych.

Tymczasem Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki i Fundacja Otwarty Dialog ruszył z akcją #posilekdlalekarza i #gastropomaga. Organizacyjnie i prawnie wspiera ich także Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Do akcji przyłącza się coraz więcej restauracji.

Na czym polega akcja „Posiłek dla Lekarza”?

Facebook

Akcja „Posiłek dla Lekarza” polega na zwrocie (refundacji) udokumentowanych kosztów zamówień posiłków dostarczanych przez restauracje osobom zatrudnionym w służbie zdrowia, a także hospitalizowanym w związku z zarażeniem koronawirusem i tym, które się nimi opiekują w placówkach służby zdrowia.

Restauratorzy i firmy cateringowe mogą zgłaszać się wypełniając prosty formularz internetowy.

Akcja działa na zasadzie zaufania. Do dostarczenia posiłków w ramach akcji nie są potrzebne imiona, nazwiska, niepotrzebny jest nawet wizerunek. Restauracja, która wspiera organizatorów musi wysłać zdjęcie, które pozwala stwierdzić, że posiłek dotarł do szpitala albo załogi karetki. Z każdą restauracją organizatorzy będą się rozliczać w tygodniowym cyklu co każdą niedzielę.

Co myślicie o takim wsparciu dla służby zdrowia? Osobiście uważam, że każda pomoc się liczy. Ciężki czas dla nas wszystkich, dlatego warto się wspierać i pomagać sobie nawzajem.

Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: Lekarz z Krakowa drukuje ręce dla dzieci na drukarce 3D. Sprawia, że znowu się uśmiechają!

Czytaj: CIĘŻARNA KOBIETA POSZŁA NA KONTROLNE BADANIE USG. GDY LEKARZ ZOBACZYŁ NA MONITORZE ZACHOWANIE DZIECKA, MUSIAŁ TO NAGRAĆ!