Genialna idea prosto z Kanady

0
755
zdjęcie: pixabay.com

W Kanadzie połączono domy dziecka z domami seniorów. Czy taki pomysł może przyjąć się w Polsce?

Nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, co czuje dziecko umieszczone w domu dziecka, samo, bez rodziców. Podobnie, ciężko wejść w skórę seniora, umieszczonego w domu opieki, bez rodziny, dzieci, wnuków. Sytuacja – wydawać by się mogła beznadziejna. Tak po prostu jest i nic nie da się z tym zrobić. Otóż nic bardziej mylnego. Od jakiegoś czasu bardzo popularnym tematem w Internecie jest połączenie domu dziecka z domem spokojnej starości. Taki eksperyment przeprowadzono rzekomo w Kanadzie.

Pomysł wydaje się być genialny. Z obserwacji przeprowadzonej w Kanadzie wynikać ma, że po spotkaniach seniorów z dziećmi mamy do czynienia z pozytywnymi efektami. Seniorom, ma spadać ciśnienie krwi i mają oni więcej energii. Z kolei dzieci nabierają empatii oraz szacunku dla starszych ludzi. Z punktu widzenia psychologicznego przedsięwzięcie to również wydaje się pomysłem trafionym. Starsze osoby przestają czuć się samotne i wyobcowane. Dzieci zyskują opiekę i miłość, której im bez wątpienia brakuje.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ŚWIADOMY RODZICU – SPRAWDŹ NA CO WARTO CZĘSTO ZWRACAĆ UWAGĘ DZIECKU, ABY BYŁO SZCZĘŚLIWE.

Pomysł ten również przyjął się w Wielkiej Brytanii. Według relacji pracowników wspomnianej brytyjskiej placówki, u pensjonariuszy domów opieki z domem dziecka lekarze stwierdzili poprawę wszystkich funkcji życiowych i co najważniejsze powrót zainteresowania życiem.

Obecność osób starszych również ma zbawienny wpływ na dzieci. Zgodnie z relacją pracowników – dzieci przestają odczuwać napięcie, strach i niepewność. Dzięki eksperymentowi zyskują nowy dom, w którym są otoczone miłością.

Mi osobiście bardzo podoba się to rozwiązanie. Jest nowatorskie i bardzo humanitarne. Czy takie domy powstaną również w Polsce? Jak Państwu podoba się taka idea? Zapraszam do dyskusji.

ZOBACZ TAKŻE: TE EKSPERYMENTY SPOŁECZNE PORUSZYŁY ODBIORCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE. PRZYPOMINAMY TE NAJLEPSZE!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj.