Geolog dzieli się swoimi najciekawszymi znaleziskami w Google Earth

0
613

Geolog z Nowego Orleanu o imieniu Will mógłby śmiało mówić, że Google Earth to jego hobby, ponieważ facet spędza dużo czasu na badaniu różnych obszarów mapy i robieniu zrzutów ekranu miejsc, które uznał za najciekawsze.

Will udostępnił kilka ciekawych zdjęć internautom, dodając krótkie opisy pod każdym ze zdjęć.

„Naprawdę lubię przeglądać Google Earth w poszukiwaniu ciekawych rzeczy. Pamiętaj, że są to tylko moje interpretacje miejsc i mogę się mylić” – wyjaśnił.

„Próbowałem znaleźć ciekawe przykłady procesów geologicznych do wykorzystania w prezentacji. Wtedy zacząłem zbierać zrzuty ekranu z Google Earth. Potem zdecydowałem się udostępnić kilka zdjęć na Imgur.

„Jedną wskazówką do znalezienia ciekawej geologii jest poszukiwanie symetrii lub wzorów w krajobrazach” – wyjaśnił.

Większość jego zrzutów ekranowych przedstawia różne formacje terenu, które przyciągają wzrok, a także niektóre sztuczne konstrukcje, które wydają się mieć za sobą ciekawą historię.

Google Earth działa od 2001 roku, choć wtedy był dopiero w początkowej fazie tego, czym ostatecznie się stał. W ciągu kilku lat projekt ewoluował i z płaskiej, często przypominającej puzzle mapy, ostatecznie uzyskaliśmy realistyczne odwzorowanie 3D wielu krajów na całym świecie. Projekt przekroczył nawet granice Ziemi, ponieważ Google uruchomił takie gałęzie, jak Google Mars i Google Moon.

Jest wiele do odkrycia, więc jeśli brakuje Ci środków lub możliwości udania się w długie loty, aby zobaczyć norweskie fiordy lub meksykańskie pustynie, włącz aplikację i sprawdź, dokąd Cię ona zaprowadzi.

Czytaj: Świetne zgranie domów i ogrodów, aby interakcje społeczne się rozwijały

1.

„Pięknie symetryczny wulkan na półwyspie Kamczatka w Rosji”.

2.

„Wulkan w dolinie Wielkiej Szczeliny w Tanzanii. Jest wystarczająco wysoki, by mieć swój własny, wilgotniejszy mikroklimat, stąd ta zieleń”.

3.

„Są to kratery uderzeniowe w tarczy kanadyjskiej, najstarszej skorupie kontynentalnej północnoamerykańskiej płyty. Ponieważ od dłuższego czasu była nieaktywna tektonicznie, a lodowce kontynentalne usunęły większość wierzchniej warstwy gleby, widać wiele kraterów.

Jezioro to nazywa się Lac à l’Eau Claire. Istnieje wiele dowodów na to, że jezioro zostało utworzone przez 2 kratery uderzeniowe. Początkowo sądzono, że 2 uderzenia powstały w tym samym czasie przez asteroidę, która się rozdzieliła lub była asteroidą binarną. Inne badania dowodzą, że były to 2 różne uderzenia”.

4.

Antyklina gdzieś w Iranie”.

5.

„Podwodne kanały pływowe duńskiego Morza Wattowego”.

6.

„Fale w Brazylii”.

7.

„To wyspa w Penobscot Bay, Maine, USA. Widzimy dwa bardzo charakterystyczne ciała skalne stykające się ze sobą. Domyślam się, że ciemniejsza skała wtargnęła do lżejszą skałę z powodu pobliskiej aktywności wulkanicznej. Pobliska wyspa Vinalhaven to bardzo stary wulkan, kierunek pasuje.”

8.

„Znowu Morze Wattowe. Spójrz na przypływający tam prąd. Wygląda strasznie.”

9.

„Lodowce alpejskie rozlewają się po płaskiej równinie. To jest na południowej Alasce.”

10.

„Łódź poruszająca się po dnie rzeki Tombigbee w Alabamie (USA)”.

11.

„Gdzieś w Holandii”.

12.

„Kolejny wulkan w dolinie Wielkiej Szczeliny z mikroklimatem i bardzo asymetrycznym kraterem, podobnie jak góra St. Helens”.

13.

„Powyżej jest najfajniejsza delta, jaką kiedykolwiek widziałem. Tworzy ją rzeka William, która przepływa przez park prowincjonalny Athabasca Sand Dunes i do jeziora Athabasca w Saskatchewan w Kalifornii. Lewa strona obrazu wydaje się być wtedy, gdy jezioro jest zamarznięte, ale tak nie jest. Pasma, które są równoległe do linii brzegowej, wyglądają jak kufry. ”

14.

„Zachowane kratery po bombardowaniu D-Day niemieckimi fortyfikacjami w Pointe du Hoc w Normandii”.

15.

Pomnik USS Arizona, upamiętniający atak japońskich sił zbrojnych na Pearl Harbor 7 grudnia 1941″.

16.

„Falochron i latarnia morska na jednym z Wielkich Jezior. Nie pamiętam gdzie. Zwróć uwagę na okrągły wzór fal odbijających się od konstrukcji”.

17.

„Przypływ vs. odpływ na plaży w Normandii”.

18.

„SE Alaska iliczne lodowce alpejskie”.

19.

„Nawadniane pola w zachodnim Teksasie. Kolory tutaj są niesamowite. Zgaduję, że uprawy zostały niedawno zebrane lub niedawno zaorane i widzimy kolor gleby ”.

20.

„Granica Stanów Zjednoczonych była przybrzeżna, co oznaczało wiele fortów przybrzeżnych do strzelania do statków. Po drugiej stronie kanału znajduje się Fort Morgan, piękny gwiezdny fort. Nigdy tam nie byłem, ale wygląda na to, że jest w bardzo dobrej formie. Widać modernizację bardziej nowoczesnych stanowisk dla broni”.

21.

„To losowe miejsce w Ontario w Kalifornii. Myślę, że kolory są bardzo ładne”.

22.

„Odizolowana wyspa u wybrzeży Niemiec. Co to jest? Moją pierwszą myślą były ruiny z bardzo starej fortyfikacji czy coś w tym rodzaju. Okazuje się, że nie. Ta mała wyspa została stworzona przez człowieka w 1989 roku”.

23.

„Delta budująca się w jeziorze Ayyakum w Tybecie. Rzeka nie ma nazwy w Google. Jest zasilana przez topniejący śnieg z gór na południu”.

24.

„Rzeka Rio Grande wpływa do Zatoki Meksykańskiej”.

25.

„To marina w pobliżu Milwaukee, Wisconsin (USA). Zimowy lód właśnie się rozpada. Nie wiem dlaczego, ale jest to bardzo atrakcyjne wizualnie”.

26.

„Samotne stanowisko, które chroniło wejście do Amsterdamu”.

27.

„Ogromny stos jakiegoś czarnego materiału na zachód od Douglas w Arizonie. Wygląda jak kupka urobku z kopalni, ale nie widzę śladów kopalni w pobliżu”.

28.

„Dziwnie ukształtowana polana w indyjskiej prowincji Pendżab. Zastanawiam się, co to jest.”

29.

„Pole trzciny cukrowej płonące w południowej Luizjanie, USA. Robi się to zwykle w celu usunięcia wszystkich resztek ze zbiorów”.

Źródło

Czytaj: WIEDEŃ SKUTECZNIE WALCZY Z NADWAGĄ WŚRÓD DZIECI!