Gigantyczna rzeźba różowego flaminga na lotnisku

0
421

Na lotnisku na Florydzie zostanie zainstalowana 6-metrowa rzeźba różowego flaminga, sięgająca od podłogi do sufitu.

„Home”, autorstwa artysty Matthew Mazzotta z Cambridge w stanie Massachusetts, to rzeźba kultowego ptaka z Florydy i będzie centralnym punktem głównego terminalu międzynarodowego lotniska Tampa, poinformowali urzędnicy.

Wciągająca rzeźba wykonana jest z żywicy i włókna szklanego, i przedstawia flaminga zanurzającego głowę pod wodą, aby się pożywić.

Ale żeby go zobaczyć na własne oczy będziesz musiał jeszcze trochę poczekać.

Oczekuje się, że dzieło sztuki o wartości 520 000 USD zostanie zainstalowane w listopadzie.

Urzędnicy międzynarodowego lotniska Tampa poinformowali w czwartek, że gigantyczny, przyciągający wzrok flaming o wartości 520 000 USD, zostanie ponownie opóźniony o kilka miesięcy.

„Robimy postępy, regularnie spotykamy się z artystą – w rzeczywistości nasze ostatnie spotkanie odbyło się zaledwie wczoraj” – powiedział Chris Minner, wiceprezes wykonawczy lotniska ds. komunikacji, podczas comiesięcznego spotkania zarządu Hillsborough County Aviation Authority.

„Wszystko rozwija się tak, jak powinno i mamy nadzieję powitać flaminga tej jesieni”.

Twitter

„Home”, wysoka na ponad 6 metrów rzeźba przeznaczona dla głównego terminalu lotniska, jest jedną z kilku instalacji artystycznych planowanych w ramach ekspansji o wartości 2 miliardów dolarów w ciągu najbliższych kilku lat. Obejmuje to około 2,5 miliona dolarów w sztuce publicznej.

Opóźnienie wynika z dostosowania instalacji do zmienionych harmonogramów projektów kapitałowych, na które wpłynęła pandemia Covid-19.

Czytaj: Wrocławskie lotnisko podsumowało 2020 rok

Wśród podróżnych z daleka i lokalnych miłośników popularnego lotniska w Tampie było powszechne oczekiwanie na flaminga. Minner powiedział, że ze wszystkich tematów poruszanych przez jego zespół ds. komunikacji w 2020 r. – w tym na miejscu testów COVID-19 i międzynarodowych ograniczeń w podróżowaniu – flaming wzbudził największe zainteresowanie.

„Nawet dzisiaj wciąż mamy ludzi, którzy pojawiają się na lotnisku i mówią:„ Gdzie jest flaming? ”- powiedział Minner.

Czytaj: Pilâtre de Rozier i pierwszy na świecie wypadek lotniczy

Podczas czwartkowego spotkania na lotnisku zarząd zatwierdził również nowy kontrakt o wartości 389 220 dolarów dla innej artystki, Claudii Comte. Jest artystką mieszkającą w Szwajcarii, znaną z rzeźbienia w marmurze i tworzenia dwu- i trójwymiarowych ścian.

Na podłodze będą trzy rzeźbione marmurowe rozgwiazdy — ukłon w stronę plażowego stylu Tampa Bay. Goście będą mogli usiąść na marmurowej rozgwiazdzie.

Prace Comte’a będą prezentowane w głównym terminalu przy wejściu, które będzie obsługiwać przyszły Airside D. Miałyby zostać zainstalowane w 2024 roku.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl