Gigantyczny robot o wysokości 18 metrów „Gundam” zrobił pierwsze kroki w Japonii

0
512

Japonia będzie miała nową atrakcję – poruszający się robot o wysokości pięciopiętrowego budynku, wzorowany na tytułowym mechu z anime „Gundam”. Robot zrobił już swoje pierwsze kroki.

Najnowsze osiągnięcie technologiczne w tym kraju jest zdecydowanie najlepsze. Od stycznia 2020 roku firma Gundam Factory Yokohama buduje najwyższego robota na świecie. Gigantyczna maszyna o wysokości 18 metrów jest obecnie budowana w Porcie w Jokohamie, na południe od Tokio.

Czytaj: Restauracja Haidilao zastępuje personel robotami

Chociaż COVID-19 zatrzymał postęp różnych projektów budowlanych na całym świecie, robot Gundam poczynił ogromne kroki w kierunku ukończenia – dosłownie. Inżynierowie opublikowali niedawno nagranie, na którym ogromny robot podnosi i opuszcza nogi w ramach przygotowań do debiutu w październiku 2020 roku.

Dla tych z Was, którzy nie znają robota Gundam, jest to popularna postać fikcyjna z japońskiej serii science fiction stworzonej przez Yoshiyuki Tomino i Sunrise. Po raz pierwszy pojawił się w 1979 roku w Mobile Suit Gundam, programie telewizyjnym przedstawiającym gigantyczne roboty w warunkach wojennych. Od tego czasu Gundam pojawił się w ponad 50 serialach telewizyjnych, filmach, grach wideo i mandze. Japończycy mają na jego punkcie bzika.

Nagranie – przesłane przez Michaela Overstreeta – przedstawia inżynierów Gundam Factory Yokohama na dźwigu, poprawiających różne części robota Gundam, podczas testowania jego ruchów. Chociaż Gundam nie jest jeszcze całkiem gotowy do walki z super-złoczyńcami, wygląda na to, że jest na dobrej drodze do ukończenia. Po ukończeniu mechaniczny robot będzie miał przegubowe palce, 24 stopnie poruszania się (co oznacza, że będzie w stanie chodzić) i zdolność do utrzymania swojego ogromnego ciężaru 25 ton.

Obejrzyj pełne nagranie poniżej.

Gundam Factory Yokohama pracuje nad zbudowaniem tego 18-metrowego robota Gundam – i obecnie robot uczy się chodzić!

Czyżby bliżej niż dalej były przepowiednie, że w przyszłości będziemy żyć z robotami, a nie ludźmi?

Neurobiolog Bobbi Banks sądzi, że partnerzy robotyczni z pewnością znajdą się na kartach ludzkiej historii w niedalekiej przyszłości. „Formowanie romantycznych i seksualnych związków z robotami będzie szeroko rozpowszechnione do 2050” – ocenia naukowiec.

Czytaj: W 2050 roku częściej będziemy w związkach z robotami niż ludźmi

Blue link: https://www.tbgtechco.com